پرورش بلدرچین یک شغل پر درآمد

شغلی پر رونق و پر سود به نام پرورش بلدرچین

مصاحبه با کمال مرصادی ، یک کارآفرین نمونه سنندجی در پرورش بلدرچین

معرفی آقای مهندس کمال مرصادی کارآفرین نمونه کشور

کمال مرصادی جوان فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته تغذیه و طیور و مدیر عامل مزرعه بلدرچین تخم طلا در استان کردستان یکی از 10 نخبه برتر کل کشور و کارآفرین برتر کل کشور می باشد. وی در سال 92 کارشناس نمونه ارزیابی خسارات شهرستان قروه ، در سال 93 مدیر نمونه مزرعه 100 هزار قطعه ای واحد هکتار در استان کردستان و در سال 94 عضو ده نخبه برتر اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی کل کشور می باشد .

در راستای معرفی کسب وکارها و کارافرینان کردستانی ، این بار به مصاحبه با کارآفرین نخبه سنندجی آقای کمال مرصادی با کانال استخدامی کردستان پرداختیم و به شما توضیح میدهد که چگونه طرز فکر خود را در مورد کارآفرینی و کسب و کار تغییر دهید تا به موفقیت در رشته و زمینه کاری مورد علاقه خود بپردازید.، پس با ما همراه باشید.

پرورش بلدرچین یک شغل پر درآمد

چگونه کسب و کار پرورش بلدرچین را شروع کردید ؟

کمال مرصادی می گوید در ابتدا فعالیت خود را در یک اتاق 12 متری و با سرمایه 5 میلیون تومان ، پرورش هزار قطعه ای بلدرچین را آغاز کردم . بعد از مدتی برای توسعه کارم 30 میلیون تومان تسهیلات از بسیج سازندگی در استان دریافت کردم و با این پول استخر 70 متری که در مزرعه پدرم داشتم را پوشاندم و 1000 قطعه بلدرچین را به 10 هزار قطعه افزایش دادم

برای فروش محصولات خود چه اقداماتی را انجام دادید ؟

واحد تولیدی من بصورت میانگین روزانه 50 الی 55 بسته تخم بلدرچین تولید می کند که در ابتدا وقتی این تخم بلدرچین ها رو وارد بازار می کردم با مشکل مواجه می شدم و به فروش نمی رفت . اما برای اینکه این مشکل را رفع کنم تصمیم گرفتم به تمام مغازه ها بگویم که این تخم بلدرچین در مغازه شما باشد اگر فروش رفت هزینه من را پرداخت کنید و اگر فروش نرفت من محصول خودم را پس می گیرم . این کار باعث شده که وضعیت فروش من بهتر شود و روز به روز فروش بیشتری در استان داشتم طوری که الان نمی توانم نیاز بازار را تامین کنم .

پرورش بلدرچین یک شغل پر درآمد

برای رونق کسب و کار پرورش بلدرچین چه اقداماتی را در نظر دارید ؟

اکثراً زنانی که در این کارگاه فعالیت می کنند زنان بد سرپرستی هستند که داشتن درآمد مالی مهم‌ترین دغدغه این بانوان به حساب می‌آید و اگر نیاز اولیه آنان تأمین شود دچار مشکلات اجتماعی نمی‌شوند و هر انسانی باید بتواند نیازهای مالی و معنوی خود را برطرف کند و این کارگاه‌ها سعی می‌کنند با تأمین نیازهای اولیه این افراد، آنان را برای زندگی در جامعه آماده کنند.

پرورش بلدرچین یک شغل پر درآمد

چه فعالیت هایی را در زمینه کاری خود انجام میدهید ؟

بعد از مدتی که از فعالیت این واحد تولیدی می گذشت ، دستگاه جوجه کشی با ظرفیت 10 هزار قطعه ای را ساختم طوری که وقتی تخم بلدرچین را در این دستگاه قرار می دهیم به جوجه تبدیل می شود و باعث می شود بعد از 45 روز به بلوغ برسندو باعث بشه که نر و ماده بودن آنها تشخیص داده شود و ماده ها را جهت تخم گذاری در قفس نگهداری می کنیم و جوجه های نر نیز کشتار می شوند .

برای رفع مشکلاتی که در کار خودم دارم و توسعه کار قصد دارم که طرح را از قالب سنتی خارج کرده و آن را به صنعتی تغییر دهم .

قبلاً من فقط در زمینه تخم خوراکی کار می کردم اما خوشبختانه الان توانسته ام که واحد تولیدی خود را ارتقا دهم و در زمینه های جوجه یک روزه ، تخم نطفه دار و موالید فعالیت کنم .

نظر یک کارآفرین نمونه در مورد کار دولتی و استخدام ؟

کمال مرصادی کارآفرین برتر طرح پرورش بلدرچین در استان کردستان می گوید قبل از اینکه به این کار مشغول شوم به ارگان و سازمان های زیادی که در حوزه فعالیت رشته خودم بود برای استخدام اقدام کردم و به آنها رزومه ای را که داشتم ، را دادم اما الان که در حوزه کاری خودم فعالیت دارم و به موفقیت رسیده ام به هیچ عنوان حاضر به انجام کار اداری نمی باشم .

خوشبختانه در حال حاضر توانسته ام در این واحد تولیدی برای 7 نفر بطور مستقیم اشتغال ایجاد کنم و این کار باعث خوشحالی من است .

پرورش بلدرچین یک شغل پر درآمد

یک نصیحت کارآفرینانه به افراد جویای کار ؟

این کارآفرین نمونه یادآور می شود که جوانان ما باید در رشته ای که تخصص دارند اقدام به ایجاد به فعالیت کنند و با تلاش وارد عرصه کارهای عملی شوند . اگر جوانان در رشته ای که تخصص دارند وارد عرصه شوند و از کارهای کارمندی پرهیز کنند به این ترتیب می توانند خودشان کارفرمای خودشان باشند .

وی عنوان کرد با وجود اینکه در بیمه محصولات کشاورزی بانک کشاورزی مشغول به فعالیت بودم و مدیر فارم 100 هزار قطعه ای را داشتم ، به این نتیجه رسیدم که فارغ التحصیلان رشته کشاورزی باید با تلاش و کوشش وارد عرصه کار عملی شوند و خودشان بعنوان کارفرما مشغول به فعالیت باشند .ما خودمان می توانیم به عنوان کارفرما برای افراد دیگری نیز ایجاد اشتغال کنیم و دیگر منتظر استخدام در ارگان های دولتی نباشم .

در هر رشته ای که مهارت دارید به فکر راه اندازی کسب و کار خود باشید ، مهارت می توانید رشته دانشگاهی باشد که درس خوانده اید ، یا می تواند کارهای عادی مانند رانندگی و یا خدمات نقاشی ساختمان یا هر چیز دیگری ، مهم این است که برای خود کار کنید و کسب و کار خودتان را داشته باشید. برای نمونه از دوستان من که در زمینه کارهای خدماتی و رانندگی تخصص و علاقه شدیدی داشت ، بعد از مدتی شرکت باربری تهران و شرکت باربری چیتگر تهران را تاسیس کرده اند و امروز بیش از 30 نفر در این شرکت مشغول به کار هستند و در زمینه حمل بار در تهران و اسباب کشی منزل در تهران فعالیت گسترده ای دارند. پس شما یکی از افراد موفق در حوزه ی کسب و کار خود باشید ، و منتظر سرمایه های اولیه آنجنانی نباشید و کار را ساده شروع کنید ، فقط شروع کنید.

پرورش بلدرچین یک شغل پر درآمد

درآمد یک مزرعه پرورش بلدرچین چگونه است ؟

اگر شما یک واحد 1200 قطعه‌ای داشته باشید در روز می‌توانید 816 عدد تخم برداشت کنید. یک واحد 6000 قطعه‌ای نزدیک به 90 درصد یعنی روزانه 5508 عدد تخم می تواند برداشت کند که 459 بسته 12 عددی می‌شود. یعنی به طور میانگین در روز 459 بسته 12 عددی به بازار ارسال می شود . گردش مالی از تخم بلدرچین 15 میلیون تومان در ماه است که سود خالص آن ماهانه 6 میلیون تومان است.


دیگر مقاله های استخدامی کردستان :

چگونه محصولات صنایع دستی خود را بفروش برسانیم ؟

چگونه کسب و کار خانگی داشته باشیم ؟

یک شغل خوب و مناسب به اسم بازاریابی تلفنی