چه وسایلی را اول بسته بندی کنیم در اسباب کشی

وسایل سنگین را چگونه جابه جا کنیم

نکاتی مهم در مورد حمل و جابه جایی وسایل سنگین از جمله مبل ها و سایر وسایل

اسباب کشی و وسایل سنگین ؟

در یک روز پر مشغله در جابه جای محل سکونت یا تغییر دکوراسیون منزل بعضی از وسایل در منزل بخاطر بزرگی و سنگینی واقعا ذهن مارا درگیر خواهد کرد و ما بایید بیشتر به انها توجه داشته باشیم. غم انگیز ترین حالت ان است که خود به تنهای بدون کمک گرفتن از نیرو های کار بلد به این مقوله بالقوه بپردازید قطعا مشکل ساز خواهد شد.

اگر میخواهید یاد بگیرید که چگونه جابه جای ها را انجام داده بدون اینکه اسیبی به خود و به فرش یا کف های چوبی یا سرامیک وارد اورده از طبقه ای به طبقه دیگر جابه جا کنید ما شمارا یاری خواهیم کرد.

آموزش جابه جایی مبلمان و وسایل سنگین

 1. استفاده از لغزنده ها :

  از لغزنده ها برای جابه جای اجسام سنگین منزل خود استفاده کنید از نوع پلاستیکی ان برای جابجا کردن اجسام بر روی سطوح چوبی سرامیکی استفاده کنید تا کف شما اسیب نبیند.این لغزنده ها را متوانید به راحتی تهیه کنید وبر زیر مبل قرار داده و انهارا با فشار به حرکت در اورید.

  همچنین متوانید از کارتون های زخیم و پتو های متحرک استفاده کنید.

 2. استفاده از تسمه کشی :

  تسمه ها را بر مبل تنظیم کنید و بر شانه خود منظم کنید تا فشار به تمام بدن شما منتقل شود و باعث به وجو امدن فشار به ستون فقرات نشود. اینگونه اسیب جدی نخواهید دید. این تسمه هارمم میتوانید از فروشگاه ها به راحتی تهیه فرمایید.

 3. استفاده از چرخ های متحرک

  : بدیهی است که چرخ میتوانند بسیار کمک کنند شما میتوانید به راحتی وسایل خود را بر روی آن قرار داده و هر جای که میخواهید جابه جا کنید. به این نکته توجه داشته باشید.اول اینکه مطمئن شوید که جسم مورد نظر بر روی چرخ مستحکم شده باشد تا اسیبی نبیند. دوم اینکه یک دوست یا فردی بلد در کنا خود داشته با شید تا کمک شما کند.

وقتی میخواهید اجسام سنگینی برداری این را همیشه مد نظر خود داشته باشید که خطرات همیشه وجود دارند جلو گیری از خطرات یکی از کار های ضروری است.

قانون اول : از ماهیچه های پر قدرت پاهای خود برای بلند شدن استفاده کنید. از اینکه به پشت خود فشار بیاورد بپرهیزید که چرا مشکلات جدی برای ستون فقرات خواهند به وجود اورد.

قانون دوم : گاهی ترجیح دهید که بر روی پتو های متحرک ویا مثال اینها وسایل را حرکت دهید تا بر دارید و جابجا کنید.

قانون سوم : اگر در مواقی مجبور به کمک شدین برای مبلمان بیشتر از پاهای خود کمک بگیرید و کار کنید تا دستان خود.

قانون چهارم : همیشه وسایل و اجسام را نزدیک بدن خود ودر موقعیت نسبتا مرکزی نگه دارید تا تعادل ان بر هم نخورد .

قانون پنجم : همیشه در هنگام جابجای به جلوی پای خود دقت کنید تا مشکلی به وجود نیاید.

به شما توصیه میکنم که از دوستان خود برای کمک استفاده کنید حد اقل یک یا دونفر چرا که این قضیه شوخی بردار نیست وامکان زدن اسیب های جدی بسیار است. و اگر دوستی ندارید از افراد کار بلد و متخصص استخدام کنید تا کار هارا به نحو احسن انجام دهند.

چه وسایلی را اول بسته بندی کنیم در اسباب کشی

آموزش انتقال مبل از روی فرش ها

اکثر فرش ها مانع حرکت مبلمان سنگین میشوند و اگر بخواهد انها را حرکت دهیدفرش نیز با انها جابجا میشوند . پس بهترین راه حل استفاده از لغزنده ها بوده که برای روی فرش درست شده است و حتما از یک دوست برای کمک استفاده کنید.

اگر کف منزلتان از چوب درست شده است پس ظروری است که بدون خراش دادن مبلمان آنرا حرکت دهید . برای اینکار از چرخ های متحرک پلاستیکی استفاده کنید. همچنین میتوانید از لغزنده های که برای سطح چوب درست شده اند استفاده کنید.

چه وسایلی را اول بسته بندی کنیم در اسباب کشی

آموزش حمل مبل از طبقه ای به طبقه ای دیگر

جابجا کردن مبلمان از پله ها همیشه یکی از پر چالش ترین کار ها است. ابتدا شما وسایلی که میتوانید جدا کنید را جدا کنید تا هم سبک تر و هم از حجم ان کاسته شود ویا این را در مرحله بسته بندی رعایت کرده باشید دیگر لزومی برای اینکار نیست. سپس استفاده از یک تخته وگذاشتن ان ها در پتوی متحرک و بعد جابجا کنید . در اینجا بهتر است که تعداد افراد زیاد باشد تا بهتر کنترل شود.

در نظر داشته باشید که متحرک سازی مبلمان یکی از پر خطر ترین کار ها است بنابر این اگر کاملا مطمئن از انجام به نحو احسنت کار نیستید دست به این کار نظرید و از افراد متخصص در زمینه ی حمل بار استفاده کنید.

چه وسایلی را اول بسته بندی کنیم در اسباب کشی

استفاده از این مقاله با ذکر لینک این صفحه همراه با نام منبع بلامانع است

نویسنده : دانشجوی کامپیوتر

این اولین تجربه این دانشجو در زمینه نویسندگی است و می خواهد نوشته هایش را آزمایش کند تماس