تکنیک های خانه داری

فوت و فن خانه داری

خانه داری یعنی چی ؟

خانه داری در فرهنگ ما ایران به گمان بعضی ها دارای معانی فراوانی می باشد ، مثلا یکی از طرز فکرهای ما ایرانی ها ، این است که فکر میکنیم که خانه داری و انجام روزمره کارهای منزل فقط و فقط به عهده زنان می باشند، و دخالت مردان در این کار موجب کسر شان آن مرد می باشد ، و یا اینکه فکر میکنیم که کسی که درخانه بیکار می باشد باید تمام کارهای خانه را انجام دهد حال چه مرد باشد و یا چه زن .

معنی کلمه خانه داری : کلمه خانه داری در فرهنگ لغت فارسی معین ، به معنی "هنر اداره خانه" و یا اینکه مجموعه آگاهی های مربوط به خانه مانند : آشپزی ، خیاطی ، نظافت و ... می باشد

که کار بسیار سختی نیز می باشد ، که بر خلاف تصور ما آقایان ،هنر خانه داری یکی از مهمترین مشاغل است که در کشور ما نادیده گرفته می شود ، لذا نحوه مدیریت خرج ها و نحوه اداره خانه کار بسیار سختی می باشد که یک ذهن خلاق را میخواهد برای اداره این امر مهم .

تکنیک های خانه داری

پس با ما همراه باشید برای یادگیری یک سری اصول مهم در خانه داری ، که مهم نیست این وسط خانه دار منظور زن خانه و یا پدر و یا حتی بچه های خانه می باشند ، هنر خانه داری یکی از هنرهای لازم برای هر شخص عاقل و بالغ و با فرهنگ امروزی است، پس با ما در ادامه مطالب همراه باشید.

آموزش جرم گیری کتری و سماور

اگر در منزل از کتری و یا سماور استیل استفاده میکنید و خیلی وقت است که از مصرف آن می گذرد و جرم تمام آن را فرا گرفته ،اصلا نگران نباشید خیلی راحت می توانید این مشکل را حل کنید

استفاده از سرکه ، خیلی راحت میتوانید مقداری سرکه را داخل آب سماور یا کتری بریزید و آن را بجوشانید ، به همین راحتی میتوانید از شر جرم های کتری و سماور خلاص شوید ، نکته این است که اگر جرم بیشتر باشد شما باید سرکه ی بیشتر و زمان جوشاندن بیشتری را صرف کنید.

تکنیک های خانه داری

روشهای تمیز کردن پلاستیک دور یخچال

پلاستیک های دور یخچال و یا وسیله های دیگر که با گذر زمان خشک و کثیف میشود و این خشکی باعث از بین رفتن زودتر این پلاستیک های دور یخچال و فریزر می شود ، خوب حالا راه حل چیست ؟

جوش شیرین و آب ، خیلی راحت شما می توانید با استفاده از جوش شیرین و آب ،این پلاستیک های خشک و کثیف را نرم نگه دارید و دیگر زود خراب نمی شوند ، مراحل کار به ان صورت است که ابتدا نصف لیوان آب ولرم و یک قاشق مربا خوری جوش شیرین را باهم مخلوط و خیلی خوب هم بزنید تا کامل مخلوط شوند ،سپس با استفاده از یک تکه پنبه ، به محلول آغشته نمایید و به آرامی روی پلاستیک دور یخچال و فریزر خوب بکشید و آن را کاملا تمیز نمایید ، لذا این کار هم باعث تمیزی و هم نرمی این پلاستیک شده و دیگر زود خراب نمی شود.

تکنیک های خانه داری

آموزش پاک کردن آدامس بر روی لباس

خیلی وقت ها برای همه ما پیش می آید که آدامس به لباس ما بچسبد ، حالا یا سر کار هستیم و یا در خیابان و ایستگاه و یا در خانه ، خوب اگر با چنین مشکلی بر خوردید اصلا نگران نباشید خیلی راحت می توان آدامس را از روی لباس پاک کنید.

یخ ، با استفاده از یک تکه یخ می توان آدامس را از روی لباس پاک کرد بدین صورت که ابتدا یک تکه یخ را آورده و به آرامی بر روی محلی که آدامس قراردارد بمالید ، به همین راحتی یواش یواش آدامس پاک می شود .

تکنیک های خانه داری

آموزش ایجاد خط اتو روی شلوار

تمیز و اتو کشیده بودن یکی از شرط های خوش تیپ بودنه ، میگید نه ، امتحان کنید ، پس همیشه لباسهای اتو کشیده و مرتب داشته باشد و به خصوص برای آقایان و یا لباسهای فرم محل کار باید همیشه شلوارها اتو کشیده و خط اتو داشته باشند.

اسفنج و آب سرکه سفید ، اگر میخواهید خط اتو داشته باشد لباس و یا شلوار شما ،ابتدا یک اسفنج را آورده و آغشته به آب و سرکه سفید نمایید سپس ،محل مورد نظر را با این محلول مرطوب نمایید ، و بعد اتو کنید ، به همین راحتی .

تکنیک های خانه داری

آموزش روان ساختن زیپ های لباس

اگر زیپ شلوار و یا سایر لباس های شما که دارای زیپ هستند خراب و یا کند و یا معیوب هستند ، باید به فکر باشید و تا قبل از اینکه به طور کامل خراب شوند آن را تعمیر و مراقبت بفرمایید.

روغن و یا صابونشما خیلی راحت و به آسانی میتوانید با مالیدم کمی روغن و یا صابون بر روی زیپ ، آن را از حالت خوشکی و خرابی بیرون آورید ، به همین راحتی

تکنیک های خانه داری

آموزش محکم کردن دکمه های لباس

برای شما هم اتفاق افتاده که لباسهایی رو که بیشتر استفاده میکنید دکمه های آن شل و یا گاها افتاده می شود ، البته این شل شدگی دکمه می تواند بر اثر چاقی هم باشد که به لباس شما فشار وارد می نماید ، بهرحال هر مسئله ای که درد ما به راحتی می توانیم دکمه های لباسمان را طوری دوخته که دیگر به هیچ عنوان شل نشوند ویا افتاده و گم نشوند ،

نخ دندان، اگر میخواهید همیشه دکمه های محکم و سفت را داشته باشید ، مافی است که دکمه ها را با نخ دندان بدوزید ، به همین راحتی ، دیگر پاره و یا شل نمی شوند.

محکم کردن دکمه های لباس

تهیه و تنظیم : رضا حجازی