نحوه بسته بندی وسایل شکستنی

چگونه وسایل شکستنی را بسته بندی کنیم

نحوه بسته بندی وسایل قبل از اسباب کشی و باربری

از هر کسی بپرسید که سخت ترین کار دنیا چیه ؟ به نظر شما پاسخ او چه خواهد داد ؟؟؟ خیلی واضح و سریح به شما می گوید اسباب کشی .تقریبا این مسئله اسباب کشی و جابه جا کردن وسایل منزل یا دفتر کار برای همه یک غول شده که با بردن اسم اسباب کشی لرزه به تن شنونده خواهد افتاد.

خوب یکی از نکات مهم قبل از اسباب کشی و باربری، بسته بندی کردن وسایل می باشد آن هم بسته بندی وسایل شکستنی که نقش خیلی مهمی را در اجرای یک اثاث کشی و حمل و نقل سالم را برای شما ایفا می کند. ما در اینجا به شما بسته بندی ظروف شکستنی مانند بسته بندی ظروف شیشه ای و بسته بندی لیوان ها و سایر وسایل آشپزخانه و شکستنی حساس را به شما آموزش خواهیم داد تا سخترین کار دنیا یعنی اسباب کشی به لذت بخش ترین کار دنیا تبدیل شود.

اسباب کشی خر است

البته بیشتر افراد در حین اسباب کشی بیشتر خودشان وسایل و اثاثیه خود را بسته بندی می کنند ولی خوب خیلی ها هم هستند به دلیل داشتن مشغله کاری و یا آگاه نبودن از نحوه بسته بندی و ترس از شکسته شدن وسایل قیمتی و یا ظروف آشپزخانه آنها، بسته بندی وسایل خود را به یکی از شرکت های باربری آنلاین و اینترنتی واگذار می کنند، ولی ما در این راهنمای کامل نحوه مراقبت از انواع مختلف ظروف و لیوان ها را با بسته بندی دقیق آنها و با مواد لازم مناسب برای کار را توضیح خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.


نحوه بسته بندی وسایل در اسباب کشی

اصول بسته بندی قبل از اسباب کشی و جابه جایی

معمولی ترین روش برای بسته بندی وسایل و ظروف شکستنی از جمله ظروف آشپزخانه استفاده از کاغذ و روزنامه است به طوری که همه از این روش استفاده می کنند، نحوه کار قبل از اسباب کشی به این صورت است که :

 1. از یک سطح کار صاف و جامد محکم استفاده کنید که بسته بندی ها را روی آن انجام دهید.
 2. لوازم شکستنی مورد نظر آن را با بسته بندی کاغذ یا روزنامه بپوشانید.
 3. به اندازه کافی کاغذ یا روزنامه را برای بسته بندی بشقاب (لوازم شکستنی )انتخاب کنید. که هیچ بخشی از لوازم در معرض دید باقی نماند.
 4. ظرف را در مرکز ورق کاغذ قرار دهید و یکی از گوشه ها را به آرامی بکشید تا زمانی که کل ظرف را بپوشانید.
 5. سپس ظرف دیگری را در بالا قرار دهید و با یکی از لبه های باقی مانده آن را بپوشانید. این کار راچندین بار انجام دهید تا زمانی که از کل صفحه به صورت کامل برای بسته بندی استفاده شود .
 6. معمولا ظروف بسته بندی شده را صاف درون جعبه های مقوایی قرار ندهید ، همیشه آنها را در قسمت کناری جعبه های مقوایی قرار دهید.
 7. از کاغذ یا پارچه نرم دیگر در پایین جعبه و در طرفین ظروف بسته بندی استفاده کنید.
 8. ظروف بسته بندی را به هم بچسبانید و هر یک را در بالا قرار دهید.
 9. هیچ فضای خالی را در جعبه نگذارید ، ظروف بسته بندی شده از کنارها کامل بهم تکیه دهید.
 10. اگر هرگونه شکاف یا فضای خالی در جعبه که باعث جا به جای در حین حرکت می شود ، را با مقداری کاغذ پر کنید.
 11. بعد از بسته بندی ، قسمت بالا و پایین جعبه را برچسب بزنید.
 12. یک برچسب "شکننده" بگذارید و جعبه را کنار بگذارید - بعداً در ماشین اسباب کشی قرار دهید.

اصول بسته بندی وسایل شکستنی

نحوه جای گذاری ظروف در کارتن های مقوایی

جعبه ها و کارتن مقوایی اسباب کشی یکی از کارآمدترین و آسان ترین روش برای جاگزاری ظروف بسته بندی در اسباب کشی می باشد . معمولاً از جعبه های مقوایی مکعب که 5لایه و یا 7 لایه هستند استفاده کنید که کاملاً مناسب است تا تمام وسایل آشپزخانه شما را درون آن ها قرار دهید. پس مراحل زیر را دنبال کنید :

 1. وسایل سنگین تر و محکم را در قسمت زیرین کارتن قرار دهید.
 2. ازوسایلی فلزی مانند قابلمه سرخ کردن (ماهی تاب ) به عنوان پایه جعبه مناسب است استفاده کنید و بسته بندی های کاغذ را در قسمت بالا و پایینی جعبه قرار دهید از حفظ وسایل در قسمت بالا اطمینان پیدا کنید .
 3. از جعبه های ضخیم برای وسایل آشپزخانه و ظروف شیشه ای استفاده کنید.
 4. ظروف شیشه ای را در لایه میانی جعبه ظرف قرار بگیرند. اگر می خواهید محافظ بیشتری برای ظروف شیشه ای فراهم کنید ازبسته های سلول های به اندازه جعبه های تهیه نمایید .
 5. قبل از قرار دادن ظروف شکستنی در قسمت بالا جعبه های کارتنی، باید فضای خالی مناسب وجود داشته باشد. ظروف شکستنی(شیشه ای) را با فضای آزاد بیشتری بسته بندی کرده و برای پر کردن فضا های خالی می توان از حوله روزنامه یا کاغذ استفاده کنید.
 6. نحوه جای گزاری ظروف در داخل کارتن اسباب کشی

 7. لایه های بالای جعبه های کارتنی را برای بسته بندی های ظروف شیشه ای آماده کنید .
 8. از بسته بندی های کاغذی ظروف شکستنی یا بسته بندی حبابی که برای محافظت بیشتر است اطمینان حاصل کنید
 9. از قرار دادن وسایل سبک در لایه های بالاتر و بالاتر از وسایل سنگین اطمینان حاصل کنید . با رعایت کردن این اصول تمام وسایل سنگین توسط کف جعبه پشتیبانی می شود و مواد شکننده موجود در بالای جعبه به هیچ وجه تحت فشار قرار نمی گیرد
 10. بعد از قرار دادن وسایل در جعبه های کارتنی حتما برچسب گزاری کنید که از محتوای جعبه ها هنگام جابه جایی مطلع باشید .
 11. فروش کارتن اسباب کشی در تهران

مواد و وسایل مورد نیاز برای بسته بندی

برای تهیه یک جعبه و کارتن مقوایی بسته بندی و آماده باربری و جابه جایی به چیزهای زیادی احتیاج ندارید. نگاهی به لیست بیندازید که حاوی مهمترین موارد است که باید آنها را در نظر بگیرید:

 1. کارتن مقوایی 5 و7 لایه
 2. کارتن تقسیم سلولی که بیشتر برای لیوان ها استفاده می شود.
 3. کاغذ بسته بندی و یا روزنامه و کاغذ کاهی
 4. نایلون حبابدار ضربه گیر برای اسباب کشی
 5. نوار چسب پهن
 6. برچسب و لیبل برای برچسب زدن روی کارتن های اسباب کشی

مواد مورد نیاز برای بسته بندی وسایل

سایز و اندازه کارتن های مقوایی برای بسته بندی وسایل

اگر شما می خواهید یک اسباب کشی خوب و بی دردسر را داشته باشید باید بدانید که اول چه وسایلی را باید بسته بندی کنیم تا با آرامش بیشتری به تمام کارها برسید و یا اینکه وسایل صوتی و تصویری را چگونه بسته بندی کنیم تا در حین اثاث کشی منزل که درآینده خواهید داشت هیچ آسیبی به آنها وارد نشودو شما آسوده خاطر باشید.

اندازه کارتن مقوایی که برای اسباب کشی استفاده میکنید بسیار مهم است ،ظروف شکستنی را در هر کارتن مقوایی، بسته بندی یا با روزنامه (کاغذ کاهی) کاملا بپوشانید، اما پیشنهاد می کنیم اگر ظرفی را که می خواهید بسته بندی کنید حتما در داخل کارتن اورجینال خودش بسته بندی کنید، اگر در هنگام خرید آن ظرف کارتن اصلی ش را نیز نگهداری کرده اید به درد امروز شما که می خواهید اثاث کشی کنید می خورد. از تقسیم کننده های چهارخانه مقوایی نیز می توانید استفاده کنید ،این تقسیم کننده های کارتنی باعث خنثی کردن اصطحکاک بین وسایل در کارتن مقوایی در حین اسباب کشی می شوند.

در حین بسته بندی وسایل در داخل کارتن مقوایی ویژه اسباب کشی، سعی کنید وزن هر کارتن بیشتر از 20 کیلوگرم نشود، زیرا حمل و جابه جایی آن بسیار نفس گیر خواهد شد و همچنین احتمال متلاشی شدن و پاره شدن کارتن خیلی بیشتر می شود.

اندازه کارتن اسباب کشی برای بسته بندی وسایل

نحوه بسته بندی ظروف سرامیکی

بسته بندی صفحات سرامیکی چیزی نیست که باعث مشکل شود. با این حال ، قبل از انجام این کار ، ما به شما پیشنهاد می دهیم که در مورد شکننده بودن صفحات ساخته شده از این ماده ، اطلاعات بیشتری کسب کنید. درک بهتر این امر به شما کمک می کند تا از هرگونه سرامیکی مراقبت خوبی داشته باشید.

اشیاء سرامیکی شکننده اما بسیار محکم هستند. شما قبل از اینکه خیلی دیر شود متوجه تغییر شکل در مواد نمی شوید. وقتی فشار زیادی روی سطح سرامیک وارد شود ، تا زمانی که کاملاً آسیب نبیند ، فرم آن تغییر نمی کند. برخی از مهمترین خصوصیات سرامیک ها عبارتند از:

 1. استحکام بالا
 2. سختی
 3. مقاومت در برابر سایش
 4. غیر مغناطیسی
 5. استاتیک
 6. مقاوم در برابر خوردگی
 7. رسانایی حرارتی کم

نحوه بسته بندی ظروف سرامیکی

ذرات موجود در داخل مواد سرامیکی نمی توانند به آسانی مانند فلز تغییر کنند. این به دلیل مشخصات مکانیسم است که باعث می شود شما نتوانید متوجه تغییر شکل آنها شوید.

پس از آسیب دیدن ، سرامیک ها به سختی می توانند تعمیر شوند. البته غیرممکن نیست یک روش ژاپنی برای ترمیم سفالهای شکسته معروف به Kintsugi وجود دارد. به جای پنهانکاری به تعمیر قسمت آسیب دیده قابل مشاهده سفال می پردازد این ویژگی بعضی اوقات به ارزش جسم می افزاید.

بسته بندی حباب هنگام بسته بندی سرامیک به خوبی کار می کند ، هوای داخل حباب باعث می شود فشار از منابع خارجی جذب شود. بنابراین فشار به صفحات سرامیکی منتقل نمی شود. هر بشقاب را با مقداری بسته حباب ببندید سپس درون جعبه های کارتنی قرار دهید و با نوار مجرایی به پایان برسانید .

نحوه بسته بندی ظروف سرامیکی

نحوه بسته بندی ظروف چینی برای اسباب کشی

ظروف چینی در بسیاری از خانه ها یافت می شود. آنها روی میز خارق العاده به نظر می رسند و وقتی خانواده دور میز جمع می شوند ، احساس راحتی بی نظیری را به شما می دهند. برای جابه جایی ظروف چینی این نکات را دنبال کنید:

 1. ته کارتن های مقوایی اسباب کشی را با گذاشتن مقدار زیادی کاغذ بسته بندی خرد شده آماده کنید.
 2. در صورت وجود مواد بسته بندی کافی برای کاهش فشار ، ظروف بزرگتر چینی را در قسمت زیر قرار دهید ، محکم تر باشد و بار سنگین را از بالای صفحه حفظ کند.
 3. از بسته بندی های مجزا استفاده کنید که هر کدام از بسته ها 3-4 ظرف ، به طور جداگانه بسته بندی شوند.
 4. سپس بسته بندی های مجزار را در جعبه های کارتنی قرار دهید و از اطراف محکم کنید.
 5. قبل از اینکه جعبه کارتنی را با نوار مجرای بسته بندی کنید ، شکاف های داخل آن را پر کنید.

بسته بندی ظروف چینی برای اسباب کشی

نحوه بسته بندی وسایل برای مسافت های طولانی

اصول اصلی بسته بندی موفقیت آمیز ظروف برای حرکت در مسافت طولانی در بالا به آن اشاره شد که توضیح دادیم که چگونه بشقاب ها را در جعبه های کارتنی بسته بندی کنیم.

یک اشتباه رایج که در جابه جایی های مسافت های طولانی تر مشاهده می کنیم این است که برخی از خانواده ها تصمیم به کاهش هزینه های در جعبه های کارتنی می گیرند. آنها به جای خرید و بسته بندی صحیح یک جعبه کارتنی مناسب برای تمام وسایل و ظروف شیشه ای ، سعی می کنند جعبه های ارزان قیمت و پرکاربرد را پیدا کنند.

یافتن جعبه های کارتنی رایگان آسان است ، با این حال ، ما توصیه نمی کنیم این کار را برای یک مسافت طولانی انجام دهید. جعبه های کارتنی رایگان اغلب فرسوده هستند تا حدی که ممکن است تهدیدی را برای موارد شما ایجاد کنند.

نحوه بسته بندی وسایل برای مسافت های طولانی

نحوه بسته بندی بشقاب بدون روزنامه

اگر نمی خواهید هنگام بسته بندی ظروف یا وسایل، از روزنامه استفاده کنید، خوب است. به سادگی منتظر سایر مواد بسته بندی مانند بسته بندی با نایلون حبابدار باشید که کار را به روشی مشابه انجام می دهد. گزینه های دیگری نیز وجود دارد مانند:

بسته بندی وسایل با کمک حوله

شما می توانید از هر حوله ای استفاده کنید برای پر کردن فضای خالی جعبه های کارتنی که بسته بندی های ظروف در داخل آن قرار دارد.

بسته بندی وسایل با لباس های کهنه

برای پر کردن فضاهای خالی در جعبه های کارتنی می توان از لباس زیر و جوراب و یا لباس های کهنه که دیگر استفاده ای ندارند جایگزین نهایی حوله ها است استفاده کنید یا میتوان تا در حین حمل و بلند کردن شیشه ها که نمی توانید در داخل کارتن مقوایی اسباب کشی قرار گیرند استفاده کنید .

نحوه بسته بندی وسایل بدون روزنامه

نحوه بسته بندی وسایل نایلون حبابدار

نایلون های حبابدار که ما بعضا در هنگام خرید وسایل برقی و شکستنی انها را می بینیم بهترین ماده ممکن برای ضربه گیری وسایل در هنگام جابه جایی و اسباب کشی در داخل بار و در طی مسافت می باشد، نایلون های حبابدار اسباب کشی بترین وسایل ممکن برای پر کردن جای خالی و فضاهای خالی داخت کارتن های مقوای اسباب کشی می باشد. پس برای بسته بندی وسایل با کمک نایلون حبابدار این مراحل را کافیست که دنبال کنید :

بسته بندی با نایلون حبابدار

 1. نوار بسته بندی جبابی را در قسمت زیر جعبه متحرک بمالید تا آن را برای وزن سنگین تر آماده کنید.
 2. هر چیز شکننده را با بسته بندی کردن حباب یا بسته بندی کاغذی بپوشانید.
 3. اگر نمی توانید قسمت انتهایی را پر کنید ، از بسته بندی جبابی استفاده کنید تا از بسته شدن حباب یا شل شدن حباب جلوگیری کنید که ممکن است ظرف را در معرض آسیب قرار دهد.
 4. ظروف را درون جعبه های کارتنی به آرامی و آهسته قرار دهید.
 5. اگر نگران کف این جعبه های کارتنی هستید، می توانید برای محافظت بیشتر یک لایه از بسته بندی حباب در انتهای آن قرار دهید.
 6. لازم نیست فضای اضافی داخل جعبه را با هر چیزی پر کنید تا زمانی که وسایل بسته بندی را به درستی قرار دهید و جعبه تقریباً پر است.
 7. اگر تنها ظرفیت کمی جعبه در نظر گرفته شده است ، بقیه را با کاغذ بسته بندی پر کنید.

فروش ویژه نایلون حبابدار در تهران

نحوه بسته بندی ظروف شیشه ای برای اسباب کشی

ظروف شیشه ای مانند لیوان و سایر ظروف شیشه ای با ارزش می تواند در حین باربری و اسباب کشی بیسار شکننده و خطرناک باشند، پس با دقت مراحل زیر رو دنبال کنید :

قبل از بسته بندی با دقت به هر قطعه و ظرف شیشه ای نگاهی بیندازید.

تمام لیوان های مورد نظر خود را روی یک سطح صاف مانند یک میز یا یک تخت بزرگتر قرار دهید در صورت دیدن هرگونه ترک و یا آسیبی ویا در صورت شکستنی داخلی ، هر چیزی را که مشکوک به نظر برسد کنار بگذارید زیرا ممکن است در حین جابه جایی موجب خسارات دیگر شود .

ظروف آشپزخانه شیشه ای و چیزهای با ارزش را مرتب کنید

 1. هر چیزی که خیلی گران است باید جداگانه در جعبه کارتن اسباب کشی مجزا قرار دهید بقیه وسایل شیشه ای و همچنین سایر موارد مانند گلدان ها را می توان داخل جعبه اصلی با وسایل شیشه ای جمع کرد.
 2. از گرانترین ظروف شیشه ای مراقبت بیشتری کنید و بهتر است آن را با وسیله نقلیه شخصی خود به آدرس جدید منتقل کنید.
 3. مطمئن ترین راه برای قرار دادن لیوان ها در جعبه های کارتنی ، فضای بسته را با کاغذ بسته بندی پر کنید.
 4. در داخل جعبه های کارتنی از بسته بندی حباب اضافه تر استفاده کنید و سپس جعبه را با نوار مجرایی کاملاً ببندید پس از اتمام لایه بالا با بسته بندی حباب اضافه قرار دهید
 5. هر جعبه را به عنوان "شکننده" برچسب بزنید.

نحوه بسته بندی ظروف شیشه ای در اسباب کشی

نحوه بسته بندی لیوان با روزنامه

روزنامه و کاغذهای کاهی بهترین مواد برای بسته بندی و یا پر کردن فضاهای خالی هستند پس با کمک راهنمای زیر می توانید این کار را درست تر از همیشه انجام دهید.

 1. از روزنامه به عنوان پرکننده فضاهای خالی در اطراف جعبه های بسته بندی شده استفاده کنید.
 2. ممکن است جوهر روزنامه بر روی لیوانها پخش شود اگر در ابتدا با کاغذ سفید تمیز بسته نشده باشد .
 3. روزنامه را خرد نکنید که به یک کاغذ کوچک تبدیل شود.
 4. سپس از آن در شکاف های جعبه کارتنی استفاده کنید تا در حین حمل و نقل جابه جایی پیش نیاید .
 5. برای یک روزنامه پول خرج نکنید.
 6. اگر نمی توانید پیدا کنید ، به سادگی از یک دوست یا همسایه بخواهید برای برخی از روزنامه های قدیمی که ذخیره شده اند.
 7. وقتی کار اسباب کشی خانه اتمام یافت، بازیافت کاغذ را در نظر بگیرید.

نحوه بسته بندی وسایل با کمک روزنامه