کسب ثروت با شرکتهای دانش بنیان

کسب ثروت با ثبت شرکت دانش بنیان

چگونه با ثبت یک شرکت دانش بنیان به ثروت و پول برسیم

مقدمه ای از شرکت های دانش بنیان

شغل ها و کارهای زیادی در جامعه ما وجود دارند که از نظر درآمدی و کسب ثروت بسیار مناسب هستند و ما از آنها بی خبر هستیم ، پس اگر شما در کودکی به بازو بسته کردن وسایل برقی و یا کشف موارد جدید علاقه داشته اید و لدت می بردید ، راه کار شما و پیشنهاد ما برای شما ثبت یک شرکت دانش بنیان است.

اگر علاقه زیادی به کارآفرینی دارید و با این کار حسابی به وجد خواهید آمد ، یک شرکت دانش بنیان را حتما راه اندازی نمایید.

نوآوری و خلاقیت و هیجان و تلاش و پشتکار از ویژیگی های یک شرکت دانش بنیان است ، در جامعه افراد خلاق و کارآفرین زیادی حضور دارند که کارآفرین هستند ،ولی راه و روش و جذب ثروت را بلد نیستند به خوبی ، پس ما این مقاله رو فقط و فقط برای افرادی که از زندگی حقوق بگیری خسته شده اند و میخواهند با توجه به خلاقیت خودشان کار کنند را تنظیم و آماده نموده ایم ، پس با ما همراه باشید.

کسب ثروت با شرکتهای دانش بنیان

شرکت دانش بنیان چیست ؟

شرکت دانش بنیان به شرکتی گفته می شود که یک ایده و یا یک تحقیق پژوهشی را تجاری سازی نماید ، پس اگر می خواهید یک شرکت دانش بنیان داشته باشید ، اولین قدم قبل از ثبت شرکت ، باید یک ایده و یا فناوری داشته باشید.

شرکت‌های دانش‌بیان به دو دسته تقسیم می‌شوند: شرکت‌هایی که محصولاتی تولید می‌کنند و شرکت‌هایی که تولیداتی ندارند و فقط یک ایده‌ و ابتکار داشته و تازه می‌خواهند به مرحله تجاری‌سازی برسند. این شرکت ها که هنوز محصولی برای ارائه ندارند، اصطلاحا نوپا نامیده می‌شوند. اگر شما بخواهید شرکت دانش‌بنیان تولیدی تاسیس کنید، باید برای ثبت شرکت خود فاکتور فروش ببرید؛ یعنی کالایی تولید کرده و در بازار به فروش رسانده باشید. البته شرکت‌های نوپا هم فقط در سه سال اول فعالیت خود می‌توانند نوپا باشند؛ یعنی تا سه سال می‌توانند تولید نداشته باشند.

چرا شرکت های دانش بنیان ؟

یک شرکت دانش بنیان با توجه به نیازهای یک کشور راه اندازی می شود ، مثلا در کشور خودمان ایران ، در سایت ریاست جمهوری ،لیستی از نیازمندی های ضروری کشور را نام برده اند ، و گفته شده که مثلا کشور در زمینه نانو ، نفت و گاز و نرم افزار و .... نیاز جدی به فناوری و تکنولوژی دارد ، پس شما دوست عزیز اگر بتوانید در یکی از این زمینه هایی که نیاز مبرم کشور می باشد را فعالیت و کار کنید و بتوانید یک ایده خوب را پیاده سازی نمایید که این مشکل از کشور حل شود را ، می توان این محصول شما را دانش بنیان خواند.

یک نکته مهم ، اگر کارشما و ایده شما در لیست نیازهای اصلی کشور که در وب سایت ریاست جمهوری ارائه شده نباشد ، باز میتوانید شرکت دانش بنیان خود را ثبت کرده و با یک درخواست برگزاری جلسه بررسی دانش بنیان بودن محصول خود نمایید.

کسب ثروت با شرکتهای دانش بنیان

مراحل ایجاد و ثبت یک شرکت دانش بنیان

برای ایجاد یک شرکت دانش‌بنیان مثل هر شرکتی باید آن را به ثبت برسانید. بعد از اینکه شرکت ثبت شد، باید درخواستی برای ریاست‌جمهوری بفرستید و در این درخواست مشخصات کالای خود را کاملا بیان کنید. در چند سال اخیر اغلب روال اینگونه شده که برای گرفتن تاییدیه دانش‌بنیان بودن شرکت الزامی است، محصول قابل ارائه‌ای داشته باشید. قبلا روال به این شکل بود که فقط داشتن ایده کافی بود تا اینکه بعد از طی مراحل نوپایی به تولید برسند؛ درواقع نگاه بیشتر علمی بود. اما الان روال به گونه‌ای است از همان اول به تجاری بودن ایده شما نگاه می کنند و اینکه همین الان این ایده در بازار مشتری دارد یا نه؟ برای همین کسانی که ایده‌های غیرتجاری دارند، از همان اول رد می‌شود. البته این سخت‌گیری‌ها خیلی هم بی‌دلیل نیست؛ چراکه بسیاری به اسم شرکت‌های دانش‌بنیان وارد کار می‌شوند تا فقط از وام‌ها و تسهیلات آن بهره‌مند شوند! شما پس از اینکه شرکت خود را به صورت نوپا راه انداختید، می‌توانید از وام ۳۰۰ میلیونی بهره‌مند شوید و اگر به تولید برسید، سقف و تعداد این وام‌ها بیشتر خواهند شد.

کسب ثروت با شرکتهای دانش بنیان

چقدر سود شامل شما می شود ؟

کارهای تکنولوژیک معمولا دیربازده هستند؛ پس از همان اول به فکر تولید و سوددهی نباشید. بودجه شما در این کار از فروش محصولات و وام‌ها تامین می‌شود؛ اما باید تا مرحله اتمام پروژه و فروش محصولات صبر کنید. شرکت‌داری کار پریسک و مشکلی است؛ بنابراین پیش از شروع هر کاری، این دو نکته را فراموش نکنید: اول اینکه مطمئن شوید محصول شما قابل تولید شدن است و در ثانی در بازار به فروش می‌رسد.

دو الی سه ماه فقط ثبت شرکت از شما وقت می‌گیرد. زیاد بوده اند شرکتهای که با سرمایه های ۳۰۰-۲۰۰ میلیون تومانی کار خود را شروع کرده اند؛ اما پس از یک سال به بن‌بست خورده اند. بسیاری از این شرکتها چون قوانین مالیاتی را نمی دانند، بدهکار مالیاتی می شوند. بنابراین از قبل، اطلاعات خود را درباره امور شرکت داری تکمیل کنید. با دید شرکت داری وارد شوید و به این فکر کنید که همین الان ایده شما در بازار مشتری دارد یا خیر؟ فراموش نکنید، شرکت های دانش بنیان جای تحقیقات صرف نیستند؛ باید محصول داشته باشید.

درآمد این شرکت ها به عوامل زیادی بستگی دارد؛ اما در کل معمولا رقم کلی پروژه ها بالاست و چرخ معاش شما با آن می‌چرخد؛ اما وقتی پروژه به آخر می رسد، قیمت و درآمد آن مشخص می‌شود. مطمئن باشید در پروژه‌ها حداقل صددرصد خرج های خود را به راحتی درمی آورید. مثلا اگر ۵۰ میلیون خرج کرده‌اید، به راحتی همان ۵۰ میلیون تومان را درمی‌آورید. محصولات دانش بنیان این مزیت را دارند که ممکن است خرج چندانی برای شما نداشته باشد؛ اما با قیمت خوبی می‌توانید به فروش برسانید؛ چرا که دانشی که در محصول خود به کار گرفته‌اید، آن را ارزشمند می‌کند. با این مقدمه اگر بتوانید از وام هم در کار خود بهره مند شوید، از همان سال اول می توانید روی حقوق ماهیانه ۲ الی ۳ میلیون تومان حساب باز کنید.

آیا شرکت های دانش بنیان برای رشته های فنی کاربرد دارد ؟

اگر واقعا به کارهای علمی، خلاقیت و تولید علاقه مند باشید، مطمئن باشید از این کار خسته نمی‌شوید. در این شغل احساس می کنید، کاری انجام می دهید که کمتر کسی پیش از شما آن را انجام داده است. درست مثل کسانی که از بین تعداد زیادی از افراد توانسته اند قله را فتح کنند! این حس خاص بودن این کار را روز به روز برای شما جذاب تر می کند. گذشته از آن حس تولید و خلاقیت، بسیار دلنشین است. البته مثل تمام کارهای تولیدی در کشور سختی های خودش را دارد. بیشتر افرادی که سراغ این کار می‌روند، نخبه‌های رشته‌های فنی و مهندسی هستند؛ اما بعید نیست تحصیلکرده‌های رشته های علوم انسانی هم با همکاری رشته های فنی بتوانند تولیدات بین رشته ای داشته باشند.
پس حوصله داشته باشید و با یک فکر و ایده خوب دست بکار شوید. و یا اینکه می توانید مثل ما یک شرکت عادی ثبت کنید و شروع به کسب درامد کنید، مثل همین شرکت باربری تهران که با شعبه های فراوان در کل تهران ( باربری غرب تهران ، باربری ستارخان ، باربری پاسداران ، ولیعصر و ... ) شعبه و نمایندگی دارد وبه صورت ویژه اثاث کشی منزل، حمل بار و حمل جهیزیه عروس به تمام نقاط تهران و شهرستان انجام می دهد.

کسب ثروت با شرکتهای دانش بنیان

وب سایت نهاد ریاست جمهوری برای دیدن لیستی از نیازها و پژوهش های ضروری کشوردیگر مقاله های استخدامی کردستان :

کسب درآمد از پرورش بلدرچین

چگونه محصولات صنایع دستی خود را بفروش برسانیم ؟

چگونه کسب و کار خانگی داشته باشیم ؟

یک شغل خوب و مناسب به اسم بازاریابی تلفنی