نکات مهم در بسته بندی رایانه شخصی قبل از اسباب کشی

نکات مهم در بسته بندی رایانه شخصی قبل از اسباب کشی

چندین نکته مهم در بسته بندی لب تاپ و مانیتور قبل از اثاث کشی منزل یا شرکت

چگونه کامپیوتر مان را برای یک اسباب کشی ،بسته بندی کنیم ؟

در حین اسباب کشی از مکانی به مکانی دیگر ، طبیعی است که یکی از دغدغه های شما بسته بندی و حمل وسایل الکترونیکی از جمله تلویزیون به دلیل بزرگ بودن و حساس بودن آن و کامپیوتر شخصی به دلیل حساس بودن صفحه نمایش آن که یک ضربه ممکن است آسیب جدی به آن وارد نماید ، به همین دلیل وجود چنین دستگاه هایی در منزل می تواند شما را با مشکل روبه رو کند در امر اسباب کشی و فکر شما را مشغول کند

بهرحال شما نباید اهمیت بسته بندی کامپیوتر ، مانیتور و دستگاه های جانبی آن را کم اهمیت بدانید ، حتی لب تاب شما که به ظاهر کار آسانی است برای حمل و جابه جایی ، پس با باربری آرامش بار که سالهاست در امر باربری در تهران و شهرستان ها خبره است همراه باشید ما در این مقاله نحوه صحیح بسته بندی کامپیوتر و مانیتور و دستگاه های جانبی آن را به شما آموزش خواهیم داد که در حسن اسباب کشی آسوده خاطر باشید.

بسته به نوع کامپیوتر و دستگاه های جانبی ان ، بسته بندی یک کامپیوتر می تواند 20 تا 30 دقیقه به طول بی انجامد و یا گاها 1 ساعت نیز طول میکشد، البته این به نوع سریع کار کردن شما بستگی دارد که چقدر در کارهای دستی از جمله بسته بندی ماهر و سریع هستید.

چند مورد مهم در مورد بسته بندی کامپیوتر

اولین کار و شانسی که می توانید داشته باشید این است که شما جعبه اصلی رایانه خود را دور ننداخته باشید و هنوز آن را در انبار نگهداری کرده باشید ، اگر جعبه اصلی رایانه و یا لب تاپ خود را دارید پس شما چند درجه و چند مرحله در انجام بسته بندی خود جلوتر هستید ، اگر هم کارتن اصلی آن را ندارید ، اشکال ندارد می توانید از جعبه های مقوایی که ضخیم هستند با ابعاد مناسب نیز استفاده نمایید ، پس نگران این مرحله نباشد.

خوبی کارتن های اصلی وسایل الکترونیکی از جمله رایانه و دستگاه های دیگر این است که ،کارتن های اصلی آنها از روز اول ضخیم ساخته شده اند و مخصوص حمل نقل طراحی شده اند ، چون این دستگاه ها حساس هستند پس این کارتن ها را با دقت خاصی می سازند ، پس اگر این کارتن های اصلی را ندارید نگران نباشید زیرا ما در ادامه به شما نحوه بسته بندی اصئلی یک کامپیوتر را به شما آموزش خواهیم داد و با خیال راحت اسباب کشی خود را انجام دهید.

برای بسته بندی کامپیوتر خود کافی است که اولا یک کارتن مقوایی ضخیم با اندازه مناسب را پیدا کنید به همراه چندین متر نایلون حبابدار ، نایلون های حباب دار ،ضربه گیر های بسیار قوی هستند که در پاکت های پستی هم استفاده می شود ، بعد از فراهم آورد نایلون های حبابدار ،چندین کاغذ روزنامه نیز فراهم کنید ، این وسایل که خدمت شما گفته شد طبق تجربه ما ، وسایل بسیار مهمی هستند برای بسته بندی یک دستگاه الکترونیکی حساس و می تواند سالم وسیله شما را به مقصد برساند.

و همچنین برای قطعات جانبی کوچک می توانید از نایلون های حباب در و نوارهای چسبی استفاده کنید تا کامل بسته بندی محکمی برای شما باشد.

آموزش بسته بندی کامپیوتر برای اسباب کشی

از اطلاعات مهم رایانه خود نسخه پشتیبان تهییه کنید

کامپیوتری که شما خریداری می کنید ممکن است گران باشد ،ولی بعضی از اطلاعات و اسناد داخل آن از جمله مدارک مهم کاری و یا عکسهای با ارزش خانوادگی در درون راینه شما است که ممکن است میلیاردها برای شما ارزش داشته باشد ، پس اولین کاری که قبل از اسباب کشی انجام دهید این است که زمانی را برای تهیه نسخه پشتیبان ( backup ) کنار بگذارید ، چون در حین اسباب کشی و حمل بار هزاراتفاق غیر قابل پیشبینی ممکن است رخ دهد پس شما خود را آماده کنید و از اطلاعات مهم خود کپی بگیرید .

اگر اطلاعات مهم شما حجم کمی دارند می توانید از سیستم های ذخیره سازی آنلاین استفاده کنید تا با سرعت بیشتری اطلاعت خود را در این سیستم ها ذخیره نمایید و خیالتان راحت باشد ، یکی از این سیستم ها که می توانید استفاده کنید سیستم گوگل درایو ( http://www.drive.google.com/ ) می باشد که این سیتم هم به صورت رایگان عرضه می شود و هم نسخه پولی ، در نسخه رایگان می توانید تا گیگابایت اطلاعات شخصی خود را ذخیره کنید .

سیستم بعدی که می توانید در ذخیره سازی آنلان اطلاعات خود از آن استفاده کنید ، سیستم وان درایو ( https://onedrive.live.com/ ) می باشد ، این سیستم نیز از سرعت آپلود بالایی بر خوردار است و تا گیگا بایت فضای خالی در اختیار شما قرار می دهد تا اطلاعات خود را ذخیره نمایید. اگر هم حجم اطلاعات شما زیاد است ، می توانید از چندید فلاش دیسک استفاده نمایید تا اطلاعات رایانه خود را در آن ذخیره کنید.

آموزش بسته بندی کامپیوتر برای اسباب کشی

چگونه یک رایانه رومیزی را برای بسته بندی و اسباب کشی آماده کنیم

زمانی که شما مواد و لوازم مورد نظر بسته بندی که در بالاتر به آن اشاره شد را فراهم نمودید باید چند مرحله دیگر را نیز انجام دهید ، درست است شاید به ظاهر وقت شما را میگیرد اما در مقصد شما سریع تر میتوانید این وسایل را در مکان جدید چیدمان نمایید.

پس چند مرحله ساده را انجام دهید :

  1. کامپیوتر خود را خاموش کنید و کابل برق آن را بکشید و از برق جدا کنید
  2. تک تک کابلهایی که به کیس (جعبه کامپیوتر) شما متصل است را از آن جدا کنید ، و کابلها را تک تک و جداگانه با نواری کامل تا کرده و گره بزنید و برچسبی هم به آن بچسبانید که این کابل مربوط به کدام بخش از کامپیوتر است و در نهایت کابل ها را در یک کارتن متوسط قراردهید

آموزش بسته بندی کامپیوتر برای اسباب کشی

چگونه یک مانیتور را بسته بندی کنیم برای یک اسباب کشی راحت

  1. در صورت امکان مانیتور را خاموش کنید و جداگانه بسته بندی کنیم
  2. سپس کل مانیتور را در یک کاغذ نرم بسته بندی کنیم و بعد یک مقوا ضخیم را به اندازه شیشه مانیتور برش دهیم و قبل از اینکه بچسبانیم مابین شیشه و مقوا یک نایلون حباب دار قرار دهیم و بعد مقوا را با چسب به مانیتور بچسبانیم و بعد می توانید از کارتن اصلی خود مانیتور استفاده کنید و یا نه اگر کارتن اصلی مانیتور وجود ندارد می توانید مانیتور را در یک پتو قرار دهید و بعد در داخل کارتن مقوایی ضخیم با ابعاد مناسب قرار دهید و اطمینان پیدا کنید که ضربه ای به مانیتور وارد نمی شود .
  3. هر فضایی که در کارتن مانیتور خالی است را باکذ پر کنید تا دیگر ضربه ای به مانیتور نتواند وارد شود. جعبه مقوایی را ببندید و با ماژیک روی آن جعبه بنویسید مانیتور که در حین اسباب کشی کارگران مواظب حمل و نقل آن باشند.

آموزش بسته بندی کامپیوتر برای اسباب کشی

چگونه یک لب تاپ را برای اسباب کشی آماده و بسته بندی کنیم

اصولا بسته بندی و حمل و نقل لب تاپ بسیار آسان است ، زیرا این دستگاه ها طراحی شده اند برای قابل حمل بودن ، که به طور منظم از یک مکان به مکان دیگر منتقل کنیم.

3نکته مهم که باید برای بسته بندی لب تاپ بدانیم :

  1. اولا سعی کنید از کیسه و جعبه اصلی خود لب تاپ استفاده کنید برای بسته بندی
  2. هنگام جمع کردن لب تاب مراقب کابل شارژ و آدابتور آن باشید و از سیم های پلاستیکی برای جمع کردن سیم شارژ استفاده کنید و برچسب به آن بزنید و آن را کنار لب تاب قرار دهید.
  3. اگر شما کارتن اصلی لب تاب خود را ندارید ، می توانید ابتدا لب تاب را در یک کاغذ نرم پیچیده و سپس با نایلون حبابدار کل لب تاپ را بپوشانید و بعد یک حوله و یا پتو پیدا کنید که لب تاپ را داخل آن قرار دهید و بعد از کارتن مقوایی ضخیم نیز در نهایت استفاده کنید و با چسب کامل آن را ببندید.

شابد این فکر را کنید که از کیف لب تاپ استفاده میکنم ، ولی آگاه باشید که لب تاپ را اگر با مابقی وسایل منزل ادغام میکنید و با خودرو باربری آنها را یکجا حمل و نقل میکنید ، واقعا رعایت کردن موارد بالا ضروری است ، حتی اگر خودتان شخصا نیز لب تاپ را حمل و نقل میکنید باز هم این موارد را راعات کنید، زیرا در مقصد لب تاپ جلوی دست خواهد بود و ممکن است توسط افراد در آن شلوغی آسیب ببیند.

آموزش بسته بندی کامپیوتر برای اسباب کشی

استفاده از این مقاله با ذکر لینک این صفحه همراه با نام منبع بلامانع است