چگونه برای آزمونهای استخدامی مطالعه کنیم

بهترین روش مطالعه برای آزمون استخدامی ؟

یک راهنمای جامع، کامل و کاربردی برای قبولی در آزمون های استخدامی

در این مقاله به شما آموزش می دهیم تا قبل از ثبت نام در آزمون استخدامی یک سری نکات طلایی را که برای قبول شدن مهم هستند را رعایت کنید، و همچنین زمان را طوری تنظیم و مدیریت کنید که حتی اگر یک ماه تا آزمون استخدامی فرصت دارید بازهم بتوانید موفق شوید

چه منابعی را باید به چه روشی خواند ؟ چگونه باید در استخدامی تست بزنیم ؟ چه استرتژی برای درس خواندن انتخاب کنیم ؟ در زمان کم و یا در شلوغی و دغدغه های زندگی روزمره چه کنیم ؟ در نهایت چطور یک شغل مناسب استخدامی و یا کارآفرینی را پیدا کنیم ؟

پس تا آخر این مقاله را با حوصله بخوانید، چون شما این مقاله را اتفاقی نمی خوانید، شاید اوضاع کنونی تان کمی از هم پاشیده، اما در پس این اوضاع یک نظم الهی وجود دارد که در حال آماده سازی شرایط بهتر برای شماست ، مطمئن باشید همان نیرویی که تا اینجا شما را راهنمایی کرده، در پی شگفت زده کردن شما و روی روال افتادن کارهای شما خواهد بود ، پس حضور شما اینجا اتفاقی نیست، با قدرت و مصمم ادامه بدین.

من رضا حجازی هستم و در این مقاله سعی کردم، 10 سال تجربه تدریس و مشاوره خودم رو در اختیار شما بزارم تا شاید توانسته باشم قدمی کوچک رو برای شما عزیز و خواننده مهربان برای استخدام شدن و یافتن یک راه شغلی مناسب بردارم. پس با من همراه باشین.

استخدامی هایی رو که قرار هستند سال 1400 برگزار بشن رو آخر همین صفحه آوردیم، مثل خبر جدید استخدام قوه قضاییه و سایر موارد که شما بعد از مطالعه این مقاله می تونید به آخر صفحه برید و آگاهی پیدا کنید و همچنین از همین امروز هدف گذاری کنید.

+ استخدامی آموزش پرورش هم که از اردیبهشت 1400 زمزمه برگزاری آن هست، تا الان که خبری نشده ولی گفته شده که اوایل بهمن ماه با نهمین آزمون جامع استخدامی دفترچه آن خواهد آمد و 40 روز بعد از دفترچه آزمون نیز برگزار خواهد شد.

پس با توجه به اطلاعات بالا، بیایید برای اولین بار درست و با برنامه جلو بریم، کنکور با استخدامی خیلی فرق میکنه و خیلی ها به سبک کنکور درس می خونن و میگن چند بار شرکت کردم قبول نشدم و پارتی بازیه ، شما حتی اگر 2 روز هم تا آزمون فاصله داشته باشید، فرصت دارید تا بزرگترین نتایج را کسب کنید، پس استفاده کنید چون این تجربه پله خیلی مهمی برای استخدام شدن شما در دوره های بعد خواهد بود.

قبل از شروع به خوندن مقاله ، دو سه تا نکته کوچیک هست که با هم تمرین می کنیم بعد میریم سر اصل مطلب :
1-خدا تا اینجا شما رو هدایت کرده چون خودت خواستی پس مابقی راه هم بسپار به خودش
2-این حرفهای زیر رو به کلی از زندگی تون بندازید بیرون بعد تصمیم بگیرین استخدام بشین :
الف) استخدامی کلا پارتی بازیه و از الان نفرات مشخص شدن ؟ (همین الان این حرف الکی رو پرت کن بیرون از ذهنت، اینا همش حرف کساییه که درس نخوندن و برای توجیه کار خودشون این چیزا رو میگن)
ب) وقتی به استخدامی فکر میکنی خوندن یک دنیا کتاب و حجم مطالب بالا و مطالعه شبانه روزی میاد توی ذهنت ؟ (در صورتی که اصلا اینطوری نیست ، چون به زیاد خوندن و کتاب زیاد خریدن نیست که ، فقط کافیه درست جلو بری )
خ) به حرف اطرافیان گوش ندین که میگن ما 4 دور تمام درس ها رو خوندیم و همه رو بالای 90% زدیم تا تونستیم قبول بشیم ، در صورتی که اصلا اینطوری نیست من 100 تا کارنامه بهتون نشون میدم که همه درصدهای متوسط داشتن و قبول هم شدنند.
ج) این جمله رو به خودت بگو حتما (استخدام شدن و درس خوندن خیلی آسونه) حتی اگر بهش باور نداری ولی خوب تو هی تکرار کن و تجسمش کن ، نتیجه ش با من نگران نباشید.
د) هیچ نگرانی رو توی دلت راه نده حتی اگر زمان کم داری ، همه چیز قابل حله، باشه ؟ درست شد ؟ خوب حالا اگر کامل این چند نکته رو خوندنی، صلاحیت داری بری ادامه مطلب رو هم بخونین


معرفی انواع مدل های استخدامی :

خوب همه می دونیم که هر شرکت یا سازمانی برای تامین نیروی انسانی خود، از بین افراد واجد شرایط اقدام به فراخوان استخدامی زده و و بعد از طی یک سری مراحل افراد مورد نظر خود را انتخاب میکنند.

حالا روال استخدام در شرکت های خصوصی 90% تخصص گرا هستش و اصلا اهمیتی نداره که شما چه مدرک تحصیلی یا کجا درس خوانده اید ،فقط تخصص لازم برای به پایان رساندن هدف مورد نظر سازمان را داشته باشید کافیه ، پس متخصص بودن در کاری می تونه راحت برای شما شغل ایجاد کند.

ولی روال استخدام شدن در سازمان ها و ادارت دولتی کمی متفاوت است و شما حتما باید علاوه بر داشتن دانش تخصصی یک سری موارد دیگر از جمله ریاضی و زبان و ادبیات و معارف و هوش، اطلاعات عمومی و کامپیوتر برای آزمون استخدامی خیلی خوب بلد باشید که من در این مقاله روی این بخش تاکید کردم که چطور برای آزمون های استخدامی ادارات دولتی باید مطالعه کنیم و خود را آماده کنیم تا قبول شویم.

تا آخر رو خوب بخونید دوستان چون بهتون یاد میدیم که عمومی چی بخونید ؟ تخصصی رو چی بخونید ؟ چطور سرجلسه امتحان تست بزنین و همچنین درس کامپیوتر رو چطور بالای 80% بزنید تا قبولی تون تضمین بشه و همچنین اگر بی حال و بی حوصله هستین علتش چیه ؟ درسته ؟ پس این موارد کامل توی این مقاله بررسی میشه، چون این نکات همگی گوشه هایی از جلسات مشاوره بنده با دوستان بوده که با حلش تونستن قبول بشن، پس شما هم استفاده کنید.

قدم اول استخدامی : دوست گرامی و خواننده عزیز، وقتی تصمیم دارید برای استخدامی درس بخونید واقعا باید استخدامی رو به عنوان هدف اصلی توی زندگیت تعیین کنی، و به هیچ عنوان نباید اجازه بدی که یک سری پارازیت توی زندگیت بیاد و این هدفت رو یه کم مخدوش کنه، منظورم رو دقت کردین ؟

مثلا فرض کنید که یک آقا پسری یا خانمی که سربازی و یا درسش تموم شده می خواد استخدامی شرکت کنه، خوب این تصمیم خیلی خوبیه آفرین، چون واقعا تا سن استخدامی دارین (برای لیسانس 30 تا 35 سال) باید استفاده کنید وقت برای خیلی کارها زیاده ولی سن استخدامی بگذره دیگه به هیچ عنوان این فرصت از دست رفته قابل جبران نخواهد بود. حتی اگر 1 ماه فرصت داری برای سن استخدامی، باز استفاده کن و می تونی قبول بشی ، ولی این یک ماه رو که وقت داری بخاطر پارازیت های الکی و به ظاهر خوب از دست ندید. دقت کردین چی عرض میکنم خدمتون ؟

مشکل اینجاست وقتی که این آقا یا خانوم تصمیم میگیره برای استخدامی درس بخونه، یک ماه نگذشته با اولین پیشنهاد کاری از طرف یکی از اقوام یا دوستان و آشنایان اطراف، مثلا میگن : « بیا شرکت برای من کار کن اگر رشته ت مثلا حسابداریه » و یا اینکه میگن «من یک شرکت می شناسم دوست صمیمی منه و تو که رشته ت کامپیوتره سفارشت رو میکنم برای اونجا کار کنی» و ماهی 4 میلیون هم بهت حقوق میده ، و ...

می بینی همون آقا یا خانوم که هدف گذاری کرده بود که برای استخدامی درس بخونه و استخدام بشه، بخاطر 4 میلیون که الان فکر میکنه زیاده و خیلی خوبه ، هر برنامه ریزی که داشت رو میزاره کنار و پیش خودش میگه در کنار این کار برای استخدامی هم درس می خونم , خودم رو می روسونم، و میره دنبال این 4 میلیون.

مشکل اینجاست که ایشون فقط ظاهر کار رو می بیننن و فکر میکنن خیلی انتخاب خوبیه و وقتی که در عمل میره توی کار، با یک عالمه فشار کار و حقوق 5 ماه یک بار و هزار تا دردسر دیگه توی محیط کار روبه رو میشه ، از این طرف هم تمام نقشه و برنامه ای که داشت برای استخدام شدن، همگی میشن هیچ ، و تا چشم باز کنه میبینه چند سال گذشته تازه به خودش اومده می بینه 6 ماه مونده بشه 35 سالش تازه یادش می افته که ای کاش این چند سال که کار کرده ارزش یک کار ثابت دولتی نداشته و حسابی ناراحت میشه و هی خودش رو سرزنش میکنه، درست میگم ؟ برای شما هم پیش اومده ؟ دیدین ؟

در کل شما هم می تونید استخدامی درس بخونید، در کنارش هم کار کنید البته بستگی به شرایط داره بعضی ها مجبورن و بعضی ها مجبور نیستند ولی فقط قدرت نه گفتن رو ندارن و الکی می افتن توی کارهایی که بعدش می فهمن ای بابا چرا من این کار رو قبول کردم ، چی رو به جاش از دست دادم و...

استخدامی به زیاد خوندن نیست، به درست خوندنه ، حتی اگر 20 روز هم فرصت داشته باشی می تونی قبول بشی ، ولی اگر 6 ماه هم فرصت داشته باشید و فقط مثل رفتار و نسخه های قدیمی خودتون جلو برین هیچ نتیجه ای رو برای شما نخواهد داشت.

نکات مهم آزمون های استخدامی دولتی

نکات ساده مهم برای قبولی در استخدامی ؟

قدم دوم استخدامی :
نکته اول : اینه که شما دروس عمومی تون رو باید خوب جواب بدین تا از حد نصاب بگذرید و فقط تکیه بر دروس تخصصی نداشته باشید.

نکته دوم : نکته طلایی دوم اینه که شما باید خیلی بهینه عمل کنی و دست از کارهای الکی و وقت گیر و یا خواندن مطالب پراکنده و سرهم بندی شده خودداری کنید چون از هر یک ساعت برای شما یک سال ارزش داره.

یکی از سوالات درس اطلاعات عمومی در آزمونهای استخدامی این بود : «با ارزش ترین متاع در دنیا چیست ؟ 1-طلا 2-الماس 3-زمان 4-غذا» ، پس دوستان زمان برای شما با ارزشترین دارایی شما خواهد بود که باید درست از آن استفاده کنید.

به نظر شما فرق بین افراد پولدار با فقیر چیه ؟ یه کم بهش فکر کنید ؟

فکر کردین ؟ خوب من الان به شما میگم، افراد فقیر (از نظر آینده نگری نه اینکه وضعیت مالی) فقط برای اینکه پول هزینه نکنند زمانشون رو مصرف میکنن، ولی برعکس افراد پولدار تمام زندگی شون رو میدن تا زمان ذخیره کنن ،

می دونی چرا چون تو شاید یک ماه خودت کار کنی و وقت مصرف کنی تا یک میلیون تومان ذخیره کنی تا مثلا یه کتاب یا یک کلاس خصوصی نری و پول براتون ذخیره بشه.

ولی یک فرد پولدار (پولداری بیشتر منظورمون افراد با ذهن و منش بالا و آینده نگر هستش) برای اینکه بتونه توی یک ماه 3 تا درس رو همزمان بخونه میره مثلا قرض میکنه و یا مثلا موبایل جدید خریدن رو فعلا موکول میکنه برای 6 ماه دیگه و با پول این موبایل نخریده شده میره کلاس درسی و با انرژی و دقت بیشتری یک ماهه سه تا درس رو یاد میگیره. دقیقا از کسی که سه ماهه داره درس میخونه جلو میزنه. (آینده نگر باشیم، فقط امروز رو در نظر نگیر چون زمان بگذره دیگه به هیچ عنوان این موقعیت قابل جبران نیست)

حالا فرق این دو نفر که بالا عرض کردم چیه ؟ بیاید یک ماه بعدش رو بررسی کنیم :
نفر اول ، یک ماه گذشته یک میلیون پول ذخیره کرده و یک کتاب خونده
نفر دوم ،یک ماه گذشته ، 3 میلیون هزینه کرده و سه کتاب خونده

حالا به نظرت کدوم شانس بیشتری داره برای قبولی ؟ اونی که سه کتاب خونده ، خوب پس میبینید که قبول میشه و میره و اداره با یک حقوق همه هزینه هاش جبران میشه ، حالا نفر اول که یک میلیون ذخیره کرده چی ؟ قبول نشده هیچی تازه از اون مهم تر اینه که حتی اگر 100 میلیون هم هزینه کنه ماه بعدش دیگه فایده نداره چرا ؟ چون دیگه زمان قابل بازگشت نیست دیگه اون فرصت رفت که رفت ، پس ببینید دوستان این داستان واقعی رو بهتون مثال زدم تا واقعا دست از بیهوده کاری و صرف زمان الکی دست بر دارید.

خوب پس تا اینجا دو تا نکته مهم یاد گرفتیم :
1-عمومی ها باید بالاتر از 50% حد نصاب باشه
2-سعی کنید زمان بخرید و ارزش ویژه ای برای زمانی که صرف می کنید قائل بشین.

دوستان سعی کنید اون مثال خرید زمان رو توی کل مراحل زندگی تون عملی کنید و قبل از اینکه توی زندگی هر کاری انجام دهید اول زمان مصرف شده و میزان درآمد و هزینه های الان و آینده رو در نظر بگیرید و بعد اقدام کنید به انجام اون کار.

بعضی کارها هستن چند سال اول خیلی ظاهر خوبی دارن و پول میدن و ... ولی می بینی آینده ای پوچ داره ، بهرحال بگذریم اینا همه حرفه های من توی جلسات مشاوره ست که گوشه ای از این صحبت ها رو اینجا خدمتون عرض کردم.

انواع مدل های استخدامی

دروس عمومی در آزمونهای استخدامی

دروس عمومی در آزمونهای استخدامی اعتبار ویژه ای داره، لذا یکی از عوامل مهم بالا بردن رتبه در بین داوطلبین وجود سوالات عمومی هستش، که برای مطالعه دروس عمومی آزمون های استخدامی خواندن کتابهای درسی دوران دبیرستان شما (البته نظام قدیم) بهترین منبع برای این نوع سوالات هستش ، پس شما می توانید دروس دوران دبیرستان خودتون رو مرور کنید و موفقیت چشمگیری در سوالات عمومی داشته باشید، و یا اینکه می توانید از کتابهای عمومی در کنکور مانند ادبیات و معارف و ریاضی هم استفاده کنید که واقعا به شما کمک خواهد کرد.

توی هر آزمون استخدامی دروس عمومی شامل :

ادبیات، معارف، ریاضی و آمار، کامپیوتر، زبان انگلیسی، هوش و اطلاعات عمومی

منبع سوالات هوش و منبع سوالات اطلاعات عمومی در آزمون های استخدامی : یکی از بهترین راه های حل سوالات هوش برای آزمون های استخدامی، حل نمونه سوالات سال های گذشته هستش، و همچنین برای اطلاعات عمومی هم می توانید از نمونه سوالات سالهای گذشته استخدامی استفاده کنید ، این روش یکی از روشهای خوب برای کسانی هست که فرصت خیلی کمی دارند مثلا فقط 1 یا 2 هفته تا آزمون فرصت دارند.

البته ما یک کانال تلگرامی اطلاعات عمومی داریم که شما هم می توانید رایگان عضو شوید و نمونه سوالات اطلاعات عمومی سال های گذشته را مشاهده کنید و یک روزه یک مرور داشته باشید برای آزمون استخدامی

برای عضویت در کانال تلگرام اطلاعات عمومی کلیک کنید

منبع سوالات کامپیوتر در آزمونهای استخدامی

کامپیوتر واقعا جزء اون درسهاست که خیلی راحت می تونید از رقبا سبقت بگیرید و همچنین برای مصاحبه شغلی و سرکارتون نیز خیلی مفید و اثر بخش هستش

خوب برای حل سوالات کامپیوتر در آزمون های استخدامی و یا آزمون فنی و حرفه ای شما می توانید از کتاب های ICDL مجید سبز علی گل و علی موسوی استفاده کنید، کتاب های خیلی جامع و مفیدی هستند ولی خوب هر دو کتاب شاید نزدیک به 1000 صفحه باشند ، باید زمان بگذارید برای خواندن آنها

معمولا حل نمونه سوالات کامپیوتر سال های گذشته تا حدودی برای شما کار ساز خواهد بود ولی خوب خواندن فقط نمونه سوال نهایت تا 20% به شما کمک میکنه ، کامپیوتر یک درس مهم در استخدامی است و اگر واقعا می خواهید جزء قبول شدگان باشید و از رقبا سبقت بگیرید، شما باید برنامه ریزی خیلی خوبی را برای حل سوالات کامپیوتر داشته باشید و از طرفی هم زمان را از دست ندهید چون واقعا زمان برای شما سرنوشت ساز خواهد بود.

من کارنامه های زیادی رو دیدم که واقعا درس کامپیوتر رو در حد 15 تا 20% جواب دادن در صورتی که خوندن کامپیوتر اندازه ریاضی و حل سوالات هوش دردسر نداره خوندش، و واقعا حیفه که اینطوری بی خیال کامپیوتر می شین. در صورتی که با جواب دادن این درس می تونید حسابی جلو بی افتین و یک نکته مهم اینه که توی مصاحبه های استخدامی و آینده کاری دونستن کامپیوتر مزیت و اولویت حساب میشه برای شما.

شما می تونین توی زمان خیلی کم حداقل روزی 15 دقیقه کامپیوتر رو بالای 80% بزنین ، تا حسابی از رقبا سبقت بگیرین

با کمک کلاس های آنلاین آموزش کامپیوتر ویژه استخدامی ما، می توانید با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ، حتی اگر هیچی از کامپیوتر بلد نیستید، این درس را بالای 80% جواب بدین ، نکته خوب این کلاس آموزشی برای شما اینه که اصلا لازم نیست وقت بزارید برای خوندن این درس، ، نرم افزارهای مثل Excel , Access , Word , Powerpoint با ساده ترین روش توضیح داده شده و تمام نکات استخدامی آن نیز بررسی خواهد شد اگر هم 3 روز تا آزمون زمان دارید، با کمک این کلاس آموزشی می توانید درس کامپیوتر تون رو بالای 80% بزنید و شانس قبولی تون رو حسابی در کمترین زمان ببرین بالا. (هوشمندانه عمل کنید)

برای اطلاع از نحوه ثبت نام و دیدن نمونه آموزش به شماره واتساپ ما پیام بدین
09351712931 حجازی

دروس تخصصی در آزمونهای استخدامی

نمره ی دروس تخصصی آزمون های استخدامی زمانی بررسی می شود که شما در دروس عمومی نمره حد نصاب را کسب کرده باشید، لذا برای خواندن و آماده شدن در سوالات تخصصی، توصیه می شود که هر فرد با توجه به گرایش و رشته خود، جزوه ها و کتابهای دانشگاهی رشته خود را مطالعه کند.

بهترین منبع برای خواندن دروس تخصصی استخدامی اگر زمان کافی تا آزمون را دارید، می توانید کتاب های اصلی و منابع اصلی دروس دانشگاهی رو بخوانید. ولی اگر زمان کافی را ندارید بهترین کار خواندن کتاب های کنکور رشته شما است، چون هم درسنامه دارد و هم تست و همچنین به گونه ای خلاصه درس و نکات مفید درآنها درج شده، که این سرعت شما را بالا می برد.

یک نوع دیگر سوالات تخصصی وجود دارد در آزمون های استخدامی، مثلا فرض کنید که شما می خواهید برای یک اداره مثل فرودگاه شرکت کنید، سوالات تخصصی این نوع ادارات به غیراز دروس تخصصی شما ، از تخصص داخل آن اداره نیز سوال خواهد آمد، مثلا به گفته یکی از شرکت کنندگان که برای شغل آتش نشانی فرودگاه شرکت کرده بود سوالاتی از جمله مثل آتش چیست و اطفاء حریق شامل چند مرحله است و.... در آزمون های کتبی آن اداره آمده بود.

پس برای اطلاع از منابع تخصصی آن اداره می توانید به همان اداره مراجعه کنید و از کارمندان آن شغل سوال بفرمایید که برای یادگیری چنین مواردی چه منابعی را مطالعه کنم

چگونه برای آزمونهای استخدامی مطالعه کنیم

آموزش تست زنی در آزمون های استخدامی

تست زنی چه در کنکور و چه در آزمونهای استخدامی واقعا پیشنهاد میشه، برای آشنایی با سوالات و بالا بردن سرعت حل سوالات، لذا برای اینکار باید از سوالات کنکور ارشد استفاده کنید.

فرض کنید که شما دارای مدرک کارشناسی هستید و در یک آزمون استخدامی شرکت نموده اید ، لذا برای اینکه سرعت تست زنی شما بالا برود، می توانید از سوالات کنکور ارشد استفاده نمایید که یک راه حل بسیار کاربردی می باشد، با دنبال کردن این روشها، می توانید از رقبای خود سبقت بگیرید.

داوطلبان گرامی ، برای بهتر شدن سطح کیفیت مطالعه شما، سعی کنید نمونه سوالات آزمونهای قبل را نیز مطالعه بفرمایید و همچنین در هنگام مطالعه، سعی نکنید که سوالات را حفظ کنید ، بلکه سعی کنید موضوع آن مطلب را درک کنید تا اگر هر نوع سوالی از آن مسئله طرح شد، شما بتوانید به راحتی پاسخگوی آن باشید ، پس حفظ نکنید ، بلکه سعی کنید که مطلب را درک کنید.

دوست عزیزم برای هزارمین بار به شما توصیه میکنم که اولین قدم در تست زنی خوب، خوندن درست سواله، تا زمانی که شما درست و کامل سوال رو نخونید اصلا نمی تونی تست درست بزنی عزیزمن. ببینید 80% شما واقعا آخر سوالات رو خوب نمی خونید و دقت نمی کنید که آقا این آخر گفته شامل می شود یا شامل نمی شود ،پس همین سر سری خوندن سوال کار دست شما میده.

برای حل این مشکل شما بیاین با خودکار رنگی آخر سوالات رو علامت بزنید و کامل مشخص کنید که آقا دقیق سوال از شما چی میخواد و بعد جواب بدین، یعنی همون لحظه که سوال رو می خونید سریع آخر سوال رو علامت بزن که وقتی که داری فکر میکنی روی سوال ببینی که سوال از تو چی می خواد، چون اکثر مواقع همه بار اول سوال رو می خونن متوجه میشن ولی یک لحظه که میرن گزینه ها رو بخونن دیگه یادشون میره دقیق گفته بود دارد یا ندارد، یا گفته بود شامل نمی شود یا شامل می شود و همونجا ذهنی نتیجه گیری می کنن که آره منظورش اون بود و جواب سوال رو میدن، و یا اینکه به شک می افتن و دوباره میرن سوال رو میخونن که این خودش می تونه وقت از شما بگیره، پس همون اول که سوال رو می خونی با دقت بخون و منظور سوال رو همون بار اول خط بکش بعد جواب سوال رو بده.

بهرحال این یکی از موارد بود که خیلی ها باهاش روبه رو هستند و دوست داشتم اینجا بهش اشاره کنم، در کل ببینید شما با یک جلسه مشاوره می تونید یک برنامه ریزی و نقشه راه خیلی خوبی در مسیر آزمون استخدامی پیدا کنید که توی این مسیر شما با ضعفها و نقاط قوت خودتون آشنا میشین، چی بخونید ؟ چطور بخونید ؟ استرس رو چطور کم کنید و کلی نکات دیگه که واقعا خیلی کاربردی هست برای شما رو یاد میگیرد یا اصلا تست زنی های سرجلسه آزمون به چه صورت باشه و اگر سرجلسه رفتیم قدم اولمون چی باشه و خلاصه کلی موارد دیگه، که واقعا خیلی از داوطلبین فکر میکنن چون لیسانس یا فوق لیسانس هستند دیگه همه چی رو بلدن که چیکار کنن ، ولی خوب در واقعیت چیز دیگه ای می بینیم. خلاصه اگر مشاوره نیاز داشتین شماره من پایین نوشتم توی واتساپ می تونید پیام بدین ، مهم نیست چقدر زمان دارید، مهم اینه که مسیر درست رو انتخاب کنید .

مشاوره در واتساپ : 09351712931 (حجازی)

چگونه برای آزمونهای استخدامی مطالعه کنیم

چرا ما بی حالیم ؟ چرا بعضی وقتا اصلا حوصله درس خوندن نداریم؟ چیکار کنیم ؟

خیلی مواقع بیشتر شاگردانم در جلسات مشاوره و یا در حین کلاس های آموزشی به من می گویند که آقای حجازی خیلی وقتا ما نمیدونیم چرا بیحالیم و انگیزه نداریم ، باید چیکار کنیم ؟ علت چیست ؟

خوب با توجه به این سوالاتی که در جلسات از من میشه، خواستم اینجا برای شما هم بنویسم، و توضیح بدم که علتش بالا و پایین شدن دوپامین مغز هستش، وقتی که بالانس و تنظیمش به هم میخوره ما دچار عوارضی مثل، هیجان میشیم و یا دچار بی حالی و خستگی و بی انگیزگی میشیم

حالا علت این حالت ها و از هم خارج شدن بالانس دوپامین می تونه این موارد باشه :
1-استفاده ی مداوم از شبکه های اجتماعی
2- سیگار
3- قهوه
4- موسیقی با تمپو بالا
5- غذاهای پرچرب و پر شکر
نمونه هایی از عواملی که باعث ترشح دوز بالایی دوپامین توی مغز میشه و بعد از مدتی دچار افت شدید دوپامین میشیم و تمام انگیزه ها از بین میره و ما بی حال و بی انگیزه می شیم. پس الان متوجه شدی چرا بی حال و بی انگیزه ای ؟ چون یا غذای چرب و پر شکر خوردی، یا سیگار و یا اینکه دائم توی اینترنتی و سرت روی گوشی

دوپامین به صورت طبیعی در مغز، توی مواقعی که ما یک کاری رو به سر انجام میرسونیم ترشح میشه، مثلا وقتی درس میخونیم یا با هدف زندگی میکنیم مغز به ما دوپامین جایزه میده، حالا مشکل اینجاست که شما با کمک قهوه و غذاهای پر چرب و ... دوپامین به مغزت میدی و برای همینه که وقتی یک کار مهم و خوب توی زندگیت می خوای انجام بدی می بینی مغزت زیاد حال نمیکنه و تو همیشه از همه نا موفق تری و هیچ کاری رو به پایان نمی رسونی، درسته ؟ متوجه شدین دقیق چی میگم ؟ الان علت رو متوجه شدی که چرا یکی خوب درس میخونه یکی اصلا نمی تونه ؟

خوب پس دوست عزیزم سعی کن توی زندگیت دوپامین های ساختگی و الکی رو که به مغزت میدی رو کم کنی، با تغییر رژیم غذایی و رفتارت، اتوماتیک می بینی موفقیت و خوشبختی میاد سراغت، این راز بزرگی بود که دوست داشتم به شما هم بگم خارج از جلسه های آموزشی و مشاوره، که شما هم بدونید که آقا مشکل از حافظه یا کند ذهن بودن شما نیست، مشکل سبک زندگی هستش که داری، همین ، الان عوضش کنی ، یک هفته دیگه نتیجه میده و موفقیت و خوشحالی و زندگی شاد جلو راه شما قرار میگیره، درست میگم به نظرت ؟

پس در کل تا زمانی که تو با یک قهوه خوردن 50 واحد دوپامین یا با یک غذای چرب 100 واحد دوپامین به مغزت جایزه میدی، دیگه مغزت بخاطر تموم کردن یک فصل ادبیات که مثلا 20 واحد بهت دوپامین جایزه میده، هیجانی نداره براش، برای همینه که وقتی درس میخونی هیچ علاقه و انگیزه ای نداری، درست میگم ؟ اینم از اصل قضیه که رک و راست خدمتون عرض کردم.

آموزش رفع بی حالی و خستگی موقع درس خواندن برای آزمون های استخدامی


سخن آخر (یا بابای پولدار دارید یا ندارید حقیقت این است)

همه چیز استخدامی دولتی نیست، دوست عزیزم شما می تونید با استفاده از نیروی جوانی و خلاقیت و کارآفرینی خود یک کسب وکار برای خود داشته باشید، برای داشتن کسب وکار دو حالت وجود دارد : 1-یا شما سرمایه دارید (مثلا بابای پولدار) یا سرمایه ندارید، حالا اگر سرمایه داشتین خیلی راحت می توانید در مکان ها و کسب وکارهای مختلف به راحتی سرمایه گذاری کنید و لذتش را ببرید.

ولی اگر سرمایه نداشتید باید روی خودتان سرمایه گذاری کنید آنهم با داشتن یک تخصص و یک حرفه ،اینطوری می توانید برای خودتان کسب درآمد کنید و یا در شرکتی مشغول به کار شوید ،بهرحال این فرصت های استخدامی را به هیچ عنوان از دست ندهید با تمام وجود و با برنامه ریزی خوب و منظم حسابی مطالعه کنید و خودتان را آماده کنید ، با یک یا دو آزمون استخدامی دلسرد نشوید راحت چندین آزمون شرکت کنید تا بالاخره نتیجه بگیرید.

اگر فکر میکنید کارآفرینی سخت هستش می توانید چنید کتاب در مورد کارآفرینی و کسب و کار مطالعه کنید تا ذهن شما هم یواش یواش پرورش پیدا کند به دید کارآفرینی ،در کل سعی کنید برای خودتان کار کنید و آرزوهای خودتان را برآورده کنید نه آرزوهای دیگران.

در آزمون های استخدامی هم خیلی جدی باشید چون به احتمال زیاد اگر مثلا یک سوال ادبیات را جواب ندهید ممکن است 10 نفر شما را عقب بی اندازد، رقابت در آزمون های خیلی نزدیک است و خیلی باید جدی باشید و با برنامه، یک نکته جالب هم بهتون بگیم آن هم این است که 80% افراد شرکت کننده در آزمون های استخدامی همگی سیاهی لشکر هستند و همگی فکر میکنن که درس خوانده اند در صورتی که هیچی از هیچ کتابی بلد نیستند ، پس شما 20% رقیب جدی دارید و حتی یک سوال سرنوشت ساز خواهد بود.

امیدوارم که ذهنیت خوبی رو به شما داده باشم بهتون برای حرکت در مسیر استخدامی ، من رضا حجازی هستم با ده سال سابقه تدریس و مشاوره در آزمون ها که می توانید به وب سایت بنده هم مراجعه کنید برای دیدن نمونه کارنامه قبولی هایی که در کنار من آموزش دیده اند.

موفق باشید.

نویسنده : رضا حجازی
وب سایت : rezahejazie.ir
مشاوره واتساپ : 09351712931
اینستاگرام : jobpluse

اطلاع از آزمون های استخدامی پیش رو در 1400

آخرین به روز رسانی : 2 بهمن

همین الان اولین هدفت رو برای استخدامی در 1400 مشخص کن چون خیلی زود دیر میشه


استخدامی های سال 1400 :

آگهی استخدام دیوان محاسبات کشور سال 1400 از اوایل بهمن

دیوان محاسبات کشور در نظر دارد نیروی انسانی متخصص مورد نیاز خود را از طریق آزمون کتبی، مصاحبه تخصصی و گزینش به صورت پیمانی جذب نماید.
کلیه متقاضیان می توانند از اوایل بهمن ماه ۱۴۰۰ جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرایط ثبت نام به پایگاه اطلاع رسانی دیوان محاسبات کشور و سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و پس از مطالعه شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون و تهیه مدارک مورد نیاز نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

مشاهده متن در منبع اصلی خبر


علاقه‌مندان به کار در صنعت نفت منتظر برگزاری آزمون استخدامی باشند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر نفت درباره تصمیم این معاونت برای برگزاری آزمون سراسری برای جذب نیرو در صنعت نفت در سال‌های آینده توضیح داد و گفت: برای نیازهای سازمانی و همسو با تعهدهای اشتغال‌زایی، آزمون برگزار می‌کنیم.

مهدی علی‌مددی درباره برگزاری آزمون به‌منظور استخدام افراد خارج از نفت، به خبرنگار شانا گفت: تصمیم داریم در چهار سال دولت سیزدهم، به تناسب نیازهای سازمانی، آزمون‌های استخدامی برگزار و افراد خارج از نفت را پذیرش کنیم.

وی درباره شرایط شرکت‌کنندگان در این آزمون‌ها تصریح کرد: فارغ‌التحصیلان، نخبگان و دیگر افراد واجد شرایط تعیین‌شده در آگهی‌های استخدامی ، می‌توانند در این آزمون‌ها شرکت کنند.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزیر نفت در پایان درباره علت چنین تصمیمی توضیح داد: به ‌هر صورت، وزارت نفت برای اشتغال‌زایی در کشور تعهدهایی دارد، اما این افراد قرار است از محل بازنشستگی کارکنان تا سال ۱۴۰۴، در یک فضای رقابتی، پس از پذیرش در آزمون و انجام موفقیت‌آمیز مراحل استخدامی، جذب صنعت نفت شوند. منبع : خبرگذاری شانا

همین الان یک برنامه ریزی خوب برای آزمون استخدامی داشته باش و شروع کن


خبر برگزاری آزمون استخدام قوه قضاییه در سال 1400

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه: در قوه قضاییه هیچ فردی وجود ندارد که قرارداد نداشته باشد به موجب قانون برنامه ششم قوه قضاییه به صورت سالیانه می توان 800 قاضی و 3 هزار و 200 نفر کارمند را جذب کرد تا به امروز 6 هزار و 400 کارمند جذب شده است و تا پایان سال جاری 9 هزار و 600 نفر حق جذب کارمند وجود دارد این افراد از طریق آزمون جذب خواهند شد این آزمون پس از طی مراحل قانونی و به زودی برگزار خواهد شد .

- پس دوستان این یک خبر خیلی خوبی هستش که می تونید از الان برنامه ریزی داشته باشید، چون اکثرا فکر میکنن که باید اول دفترچه بیاد بعد شروع کنن به درس خواندن که بزرگترین ضربه را در این مسیر خواهند دید، زرنگ باشید و از الان که زمزمه های استخدامی هست شروع کنید به برنامه ریزی و آماده شدن.آزمون استخدامی آموزش پرورش

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش: آموزش و پرورش امسال با برگزاری آزمون استخدامی ۳۴ هزار معلم جدید استخدام خواهد کرد.
آقای ناصر سلیمان زاده در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: زمان آزمون استخدامی تا پایان ماه آینده مشخص خواهد شد.
وی گفت: رشته و مدارک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در آزمون استخدامی از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود.
آقای سلیمان زاده افزود: احکام معلمان حق التدریس مشمول استخدام از یکم مهر امسال صادر شده و احکام معلمانی که نتیجه گزینش آن‌ها به تأخیر افتاده از یکم آبان صادر شده است.
وی گفت: این معلمان می‌توانند همچنان به صورت حق التدریس در مدارس مشغول به تدریس باشند و سنوات خدمتی آن‌ها در ماه‌های آینده محاسبه خواهد شد.
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش افزود: هیچ معلم جدید استخدامی بدون حقوق نمی‌ماند و حقوق این معلمان بر مبنای حکم کارگزینی پرداخت خواهد شد. ، قای سلیمان زاده اضافه کرد: احکام استخدامی معلمان حق التدریس و نهضتی که هم اکنون در حال گذراندن دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان هستند در بهمن امسال صادر خواهد شد.

تا کنون استانهای زیر اعلام ظرفیت کردنند برای استخدامی آموزش پرورش

استان گلستان : 870 نفر | استان بوشهر : 970 نفر

استان خوزستان : 2768 نفر | خراسان جنوبی : 694 نفر

استان فارس : 1510 نفر | خراسان رضوی : 3230 نفر

استان آذربایجان شرقی : 1700 نفر | خراسان شمال : 326 نفر

مازندران : 975 | هرمزگان : 832 نفر

سیستان و بلوچستان : 3543 نفر | چهارمحال بختیاری : 279 نفر

اصفهان : 1500 | یزد : 638 نفر

تمام استانها استخدام خواهند داشت و به زودی همه درج خواهند شد. از همین الان هدف گذاری و برنامه ریزی کنید انشالله که شما هم امسال جزء قبول شدگان خواهید بود.


نهمین آزمون استخدامی جامع استخدامی سازمان سنجش

- رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، از برگزاری آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی تا پایان امسال خبر داد.
میثم لطیفی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در بیان زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی گفت: ما برای برگزاری آزمون استخدامی منتظر بودیم تا دستگاه‌ها با توجه به تغییر دولت، آخرین آمار و نیازهایشان در حوزه تامین نیرو را ارائه دهند و تاکنون تنها آمار وزارت آموزش و پرورش مانده است که باید منتظر بمانیم تا وزیر آن مشخص شود چرا که بخش عمده‌ای از استخدام‌ها مربوط به این وزارتخانه است.
وی ادامه داد: هم‌اکنون پیش‌نویس دفترچه آزمون استخدامی به طور کامل آماده شده است فقط باید در آن، عدد و رقم، پُست و شهر برای وزارت آموزش و پرورش درج شود.
رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، تصریح کرد: امیدواریم اگر بتوانیم آمارها را دریافت کنیم تا پایان ماه آینده، مقدمات برگزاری این آزمون را فراهم کنیم اما به طور قطع آزمون استخدامی دستگاه‌ها تا پایان امسال برگزار خواهد شد.
لطیفی در خصوص نحوه جذب پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی سال گذشته، یادآور شد: سال گذشته افرادی که در آزمون استخدامی شرکت کرده بودند به دستگاه‌‎های اجرایی معرفی شدند که تعداد آنها 3 برابر ظرفیت هم بود و پیرو آن دستگاه‌ها بر اساس ظرفیتشان با آنها مصاحبه کرده و با توجه به نیازی که در حوزه تامین نیرو دارند، برترین‌ها را انتخاب می‌کنند. لطیفی در خصوص نحوه جذب پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی سال گذشته، یادآور شد: سال گذشته افرادی که در آزمون استخدامی شرکت کرده بودند به دستگاه‌‎های اجرایی معرفی شدند که تعداد آنها 3 برابر ظرفیت هم بود و پیرو آن دستگاه‌ها بر اساس ظرفیتشان با آنها مصاحبه کرده و با توجه به نیازی که در حوزه تامین نیرو دارند، برترین‌ها را انتخاب می‌کنند.


احتمال برگزاری آزمون استخدامی در وزارت بهداشت در سال 1400

- آرمین زارعیان گفت: حدود 5 ماه بیشتر به پایان سال باقی نمانده اما آزمون استخدامی پرستاران برای سال 1400، هنوز برگزار نشده و حتی تاریخ آزمون نیز تعیین نشده، همچنین اگر عملا این اتفاق نیفتد سهمیه سال 1400 سوخت می‌شود.
آرمین زارعیان، رئیس هیات مدیره نظام پرستاری، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرنگار اجتماعی برنا گفت: کمک پرستار که دستیار پرستار است را از قبل هم داشتیم و موضوع جدیدی نیست.
او با بیان اینکه دبیرستان بهیاری نیز گذشته وجود داشت و آن‌ها دوران سه ساله دبیرستان خود را طی و به عنوان بهیار فعالیت می‌کردند، افزود: درحال حاضر به کارگیری بهیار بسیار محدود است و در بسیاری از مناطق دبیرستان‌ها بسته شده است. در برخی از شهرهای سیستان و بلوچستان که نیروی بومی می‌گیرند و کمتر کسی برای خدمت به آن جا می‌رود، دبیرستان‌های بهیاری کماکان وجود دارد.
او با اشاره به مجوز استخدام 30 هزار نفری پرستاران وزارت بهداشت برای سال 1400، تصریح کرد: با اینکه 5 ماه بیشتر به پایان سال باقی نمانده مجوز آزمون استخدامی هنوز برگزار نشده و حتی تاریخ آزمون نیز تعیین نشده، همچنین اگر عملا این اتفاق نیفتد سهمیه سال 1400 سوخت می‌شود.
رئیس هیات مدیره نظام پرستاری افزود: این فرصت مناسبی برای جذب نیروی پرستاری است همچنین بسیاری از پرستاران طرحی، شرکتی و... خودشان متقاضی شرکت در آزمون و تغییر وضعیت خود هستند که بتوانند وارد بیمارستانها شوند.


استخدام و جذب نیرو در وزارت راه و شهرسازی

- احتمال استخدام 270 نفر در وزارت راه و شهرسازی در سال 1400
معاون وزیر راه و شهرسازی از استخدام ۲۷۰ نفر در سال جاری بر اساس سهمیه ابلاغی سازمان امور استخدامی خبر داد. نعمت‌الله ترکی با بیان اینکه جذب و بهسازی نیروی انسانی در اولویت سال 1400 قراردارد، گفت: سازمان امور استخدامی سهمیه جذب 270 نفر نیروی انسانی را ابلاغ کرده که این امر را در دستور کار قرار دارد. تلاش می کنیم افراد شایسته و متخصص را استخدام کنیم.


استخدام و جذب نیرو در سازمان جنگل ها

- خبر ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - استخدام ۸۶۰ نیروی جدید در سازمان جنگل‌ها
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از فراهم شدن مقدمات لازم برای استخدام ۸۶۰ نیروی جدید در سازمان جنگل‌ها خبر داد. به گزارش ایسنا، محمد باقر نوبخت امروز (دوشنبه) در نشستی که در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد، اظهار کرد: برنامه ما این است که با برگرداندن بخشی از درآمدهای سازمان جنگل‌ها به این سازمان، منابع اعتباری آن را تامین کنیم.


بقیه تونستن، پس شما هم می تونی

دوست عزیز و خواننده گرامی، مطمون باشید اگر با مشاوره خوب و برنامه ریزی درست قدم بردارید در یکی از این آزمون های استخدامی شما هم می توانید جزء افراد مجاز و قبول شده باشید.
خیلی ها هستند بلد نیستند درس بخوانند و تا آزمون استخدامی 2 کتاب می خوانند و به سر جلسه امتحان می روند و فکر میکنند که شاخ استخدامی هستند و وقتی که قبول نمی شوند این ذهنیت را برای اطرافیان و دوستان خود به وجود می آورند که آقا استخدامی همه پارتی بازیه و فلان و فلان و ...
پس تحت تاثیر این موارد قرار نگیرید و تلاش کنید و سعی کنید زمان ذخیره کنید ، چطور درس بخوانیم در زمان کم و چطور بهینه عمل کنیم را می توانید با من در میان بگذارید در واتساپ :
(رضا حجازی) (09351712931) rezahejazie.ir

قبولی در استخدامی با رضا حجازی