چگونه برای آزمونهای استخدامی مطالعه کنیم

چگونه برای آزمونهای استخدامی مطالعه کنیم ؟

معنی آزمون استخدامی

هر شرکت و یا نهاد دولتی و خصوصی برای تامین نیروی مورد نیاز خود ، نیاز به برگزاری یک سری از آزمونهای کتبی و عملی دارد ، که به وسیله ی آن بتواند افراد واجد شرایط را شناسایی کند ، خوب حالا این روال استخدامی در شرکت های خصوصی بیشتر بر پایه علم تخصصی فرد بنا نهاده می شود ، مثلا شما در تخصص مورد نظر چقدر مهارت دارید ، پس این میزان مهارت ملاک بر استخدام شدن شما در آن شرکت می باشد، ولی در نهادهای دولتی روال کار کمی متفاوت است وبیشتر بر پایه ی مدرک گرایی و سوالاتی از جمله ادبیات و ... می باشد ، لذا ما نیز باید خود را برای این مرحله از آزمون آماده کنیم.

خوب حالا سوال اینجاس ، برای آزمونهای استخدامی دولتی باید چه بخوانیم و یا چطور خود را آماده کنیم ، خوب پس با ما همراه باشید .

چگونه برای آزمونهای استخدامی مطالعه کنیم

یک نکته مهم در مورد آزمونهای استخدامی

وقتی یک داوطلب برای آزمونهای استخدامی مثل سازمان سنجش خود را آماده میکند ، باید این نکته را بداند که در این آزمونها ابتدا دروس عمومی داوطلب بررسی خواهد شد، و بعد اینکه داوطلب نمره حد نصاب را در دروس عمومی کسب کرد ، تازه سراغ دروس تخصصی او میروند و بعد آن را بررسی می کنند ، لذا دواطلب گرامی این نکته را به خاطر بسپار که برای موفقیت در آزمونهای استخدامی باید هم سوالات عمومی و هم سوالات تخصصی را باهم نمره حد نصاب کسب کنید ، این نیست که شما به خود بگویید که من فقط سوالات تخصصی را جواب خواهم داد چون تخصصی زیاد خوانده ام ، لذا این یک باور کاملا اشتباه است ، پس شما حتما باید ابتدا سوالات عمومی را پاسخ دهید و وقتی حد نصاب را کسب کردید ، به سراغ نمره های دروس تخصصی شما می روند و بررسی میکنند.

خوب پس با توجه به این نکته مهم گفته شده ، به ادامه ی مبحث چگونه خود را برای آزمونهای استخدامی آماده کنیم می پردازیم

چگونه برای آزمونهای استخدامی مطالعه کنیم

دروس عمومی در آزمونهای استخدامی

دروس عمومی در آزمونهای استخدامی از اعتبار ویژه ای برخوردار است ، لذا یکی از عوامل مهم در بالا رتبه در بین داوطلبین ، وجود سوالات عمومی میباشد، برای مطالعه دروس عمومی خواندن کتابهای عمومی در دوران دبیرستان بهترین منبع برای این نوع سوالات می باشد ، پس شما می توانید دروس عمومی دوران دبیرستان خود را مرور کنید و موفقیت چشمگیری در سوالات عمومی داشته باشید.

دروس تخصصی در آزمونهای استخدامی

نمره ی دروس تخصصی زمانی بررسی میشود که شما در دروس عمومی ، نمره حد نصاب را کسب کرده باشید ، لذا برای خواندن و آماده شدن در سوالات تخصصی ، توصیه می شود که هر فرد با توجه به گرایش و رشته خود ، جزوه ها و کتابهای دانشگاهی رشته خود را مطالعه بفرماید ، زیرا بهترین منبع برای آزمونهای دولتی همین جزوات و کتب دانشگاهی دوران دانشگاه می باشد. پس آنها را خیلی خوب نگه دارید برای روز مبادا .

چگونه برای آزمونهای استخدامی مطالعه کنیم

چگونه تست بزنیم

تست زنی چه در کنکور و چه در آزمونهای استخدامی واقعا پیشنهاد می شود برای آشنایی با سوالات و بالا بردن سرعت حل سوالات ، لذا برای اینکار باید از سوالات کنکور ارشد استفاده کنید.

فرض کنید که شما دارای مدرک کارشناسی هستید و در یک آزمون استخدامی شرکت نمودخه اید ، لذا برای اینکه سرعت تست زنی شما بالا برود ، می توانید از سوالات کنکور ارشد استفاده نمایید که یک راه حل بسیار کاربردی می باشد ، با دنبال کردن این روشها ، می توانید از رقبای خود سبقت بگیرید.

داوطلبان گرامی ، برای بهتر شدن سطح کیفیت مطالعه شما ، سعی کنید نمونه سوالات آزمونهای قبل را نیز مطالعه بفرمایید و همچنین در هنگام مطالعه ، سعی نکنید که سوالات را حفظ کنید ، بلکه سعی کنید موضوع آن مطلب را درک کنید تا اگر هر نوع سوالی از آن مطئله طرح شد ، شما بتوانید به راحتی پاسخگوی آن باشید ، پس حفظ نکنید ، بلکه سعی کنید که مطلب را درررک کنید.

نحوه حل سوالات کامپیوتر

برای اینکه بخواهیم سوالات کامپیوتر را به بهترین شکل پاسخ دهیم ، چند روش کاربردی وجود دارد ، اول اینکه اگر شما برای مطالعه زمان ندارید و فرصت شما کم است ، بهترین کار این است که نمونه سوالات کامپیوتر آزمونهای سالهای قبل را مطالعه بفرمایید، این یک روش کامل عملی است.

کانال استخدامی کردستان، برای بهتر شدن سطح سواد کامپیوتر داوطلبان و اعضای کانال ، اقدام به برگزاری دوره های ویژه ICDL برای شرکت در آزمونهای استخدامی نموده است ، لذا برای اطلاع از این دوره ها و شرکت در آنها با رضا حجازی در ارتباط باشید ، این دوره ها کل آزمونهای کامپیوتر سالهای قبل بررسی می شوند و همچنین به صورت کاملا عملی مطالب کتاب و منابع بررسی می شود ، لذا داوطلب می توانید از مدرک بین المللی ICDL 7مهارت برخوردار نیز شود .

حل سوالات هوش در آزمونهای استخدامی

برای سوالات هوش ، منبع خاصی وجود ندارد ، لذا شما داوطلب گرامی باید همان لحظه بر اساس هوش و آمادگی خود به این سوالات پاسخ دهید ،لذا پیشنهاد کانال استخدامی کردستان به شما این است که قبل از آزمون ، چندین نمونه سوال از سوالات هوش را حل کنید تا نحوه طرح سوالات را فرا بگیرید.

به زودی در کانال استخدامی کردستان ،نمونه سوالات هوش و اطلاعات سیاسی در اختیار و دسترس شما هنرجویان عزیز قرار خواهد گرفت.

چگونه برای آزمونهای استخدامی مطالعه کنیم

نویسنده : رضا حجازی