دکوراسیون در خانه های کوچک

چینش و چیدمان وسایل در خانه های کوچک

خانه های کوچک و مسائل آن

خیلی وقت ها پیش در ایران ، اصلا خانه ای به اسم آپارتمان وجود نداشت و یا به گمانم کمتر محله ای در تهران بود که متراژ خانه های آن کمتر از 100 متر بوده باشند ، اگر خاطرات پدران و پدربزرگانمان را مرور کنیم همگی ازخانه های بسیار بزرگ با حیاط ها و دالان های بسیار بزرگ صحبت میکنند که تمام کودکی و حتی جوانی خود را در این خانه ها گزرانده اند

با بیشتر شدن جمعیت و همچنین با بیشتر شدن کوچ روستاییان به شهرها ، واقعا نیاز به مسکن و فضایی برای ساخت و ساز خانه ها بیشتر و بیشتر احساس میشد ،به گونه ای که در یک مقطع زمانی از ساخت و سازها دچار مشکلات زیادی شدنند و در مکانهای نامناسی برای ساخت سازهای خانه اقدام کردنند ، به همین ترتیب ، این موضوع بهانه ای شد که آپارتمانها ظهور پیدا کنند در کلان شهرها .

چینش و چیدمان وسایل در خانه های کوچک

آپارتمان نشینی و در آپارتمان زندگی کردن واقعا با زندگی در یک منزل تک واحدی و مستقل خیلی فرق میکند ،و باید یکسری قوانین و مقررات نظم و آسایش ساکنین و همسایگان کناری واحد خود را حفظ کنیم ، به گونه ای میشود گفت که باید یک فرهنگ آپارتمن نشینی داشته باشیم و باید همگی این فرهنگ را آموززش دیده و رعایت کنیم .

اما دغدغه اصلی ظهور آپارتمان نبود ، بلکه کوچک تر شدن خانه ها وآپارتمان ها در فضای شهری بود ، حالا می توان این کوچک تر شدن خانه ها را باز به گردن کمبود فضای شهری و استفاده بهینه از فضا و رشد جمعیت انداخت ، ویا می توان دغدغه اصلی این کوچک تر شدن هرچه بیشتر خانه ها را گرانی و کم شدن قدرت خرید افراد در خرید مسکن دانست ، بهرحال هر مشکل کارشناسانه ای میتواند داشته باشد ولی باید این واقعیت را پذیرفت که خانه ها روز به روز کوچک تر می شوند .

چیدمان خانه های کوچک

باربری آرامش بار که یکی از بهترین و با سابقه ترین باربری ها در تهران می باشد ،با سالها تجربه در امر باربری و حمل وسایل در تهران و شهرستانه ها ، با موارد زیادی از خانه های کوچک برخورد کرده و اقدام به عملیات باربری نموده اند ،

لذا با توجه به این تجربه در اسباب کشی در خانه های کوچک ، اقدام به جمع آوری این مطلب نمود که چیدمان و دکوراسیون وسایل ما در خانه های کوچک چگونه می تواند باشد.

چینش و چیدمان وسایل در خانه های کوچک

چیدمان مبل ها در خانه های کوچک

مبل ها که یکی از مهمرین وسیله خانگی ما شده اند ، تاثیر زیادی را در فضای خانگی ما دارند و چیدن درست مبلها به ما آرامش و همچنین راحتی را برای ما ارمغان میارن ، پس به نکته های زیر برای چیدن مبلها در فضاها و خانه های کوچک دقت بفرمایید.

1-مبل و صندلی هایی که انتخاب میکنیم برای خانه های کوچک حتما باید از سایز کوچکی برخوردار باشند ، زیر مبلهای بزرگ کوچکی خانه را کاملا نشان میدهند.
2-می توانید مبلها را که دارای سایز کوچکی هستند را درگوشه ای از خانه و میزنهار خوری را در گوشه ای دیگه و وسیل صوتی تصویری را نیز در قسمتی دیگر از خانه قرار دهید تا فضاهایی از خانه برای شما خالی بماند ، به این صورت کوچکی خانه زیاد مشخص نیست.

چینش و چیدمان وسایل در خانه های کوچک

دیگر مناطق مرتبط برای باربری تهران

باربری در تهران باربری در ستارخان باربری در گاندی باربری در چیتگر باربری در باغ فیض

اندازه وسایل در خانه های کوچک

معمولا سعی کنید در خانه های کوچک از وسایل چندکاره استفاده کنید و یا اینکه سایز وسایلتان کوچک باشد ، استفاده از وساب چندکاره هم کاربردی تر هستند و هم هجم کمی از فضای خانه شما را اشغال می کنند ،مثلا اگر میخواهید برای خود یک میز تلویزیون و کتاخانه و .... داشته باشید ، می توانید در بازار از میز تلویزیون هایی که هم قفسه برای کتاب دارند و هممیز تلویزیون هستند را تهییه بفرمایید.

رنگ دیوارها در خانه های کوچک

در خانه های کوچک معمولا سعی کنید از رنگ سفید برای رنگ دیوار استفاده کنید و همچنین از رنگ های براق استفاده کنید که خانه و فضا بزرگتر به چشم بخورد.

چینش و چیدمان وسایل در خانه های کوچک

چیدمان و دکور در خانه های کوچک

سعی کنید از وسایلی استفاده کنید که ار نظر ارتفاع بیشتر بزرگتر باشند تا از نظر عرض وسیله ، مثلا اگر قصد خرید بوفه ای را دارید بیشتر سعی کنید ارتفاع آن بیشتر باشد تا اینکه عرض ان ، بهرحال چینش و دکوراسیون خانه های کوچک سلیقه و حوصله نسبتا خوبی را لازم دارد که می توانید یک فضای خوبی را برای خود آماده کنید و لذت ببرید از این فضا.

باربری آرامش بار ، یک فیلم از چینش وسایل در خانه های کوچک را برای شما آمده کرده است که میتوانید از این فیلم ایده بیگرید

دیگر مناطق مرتبط برای باربری تهران

باربری در شمال تهران باربری در بلوار مرزداران باربری در پاسداران باربری در تهرانپارس باربری در پیروزی


نویسنده : رضا حجازی