چه وسایلی را اول بسته بندی کنیم در اسباب کشی

اول باید چه وسایلی را بسته بندی کنیم در اسباب کشی

نکاتی مهم در مورد شروع و بسته بندی وسایل منزل قبل از اسباب کشی

چرا اسباب کشی و نقل مکان ؟

جابه جایی به یک مکان جدید معمولا به منزله یک شروع جدید در نظر گرفته می شود ، فرصتی برای یک شروع تازه ، صفحه ای جدید در زندگی.

اگر چه فرآیند اسباب کشی ممکن است نمادین باشد ولی در حقیقت این یک سری توالی و ترتیب کارهایی است که در نهایت منجر به تغییر مکان و وسایل شما از جایی به جایی دیگر می شود ، در حالی که آمادگی ذهنی و احساسی نقل مکان برای یک جابه جایی موفق مهم است ، آماده کردن وسایلتان برای حمل نیز به همان اندازه مهم است.

شما لازم است فهرستی از وسایل هایتان را بنویسید ، آنها را دسته بندی کنید ،خانه را مرتب کنید ، از شر هر چیز به درد نخوری خلاص شوید ، با دقت تمام چیزهایی را که می خواهید با خود ببرید را دسته بندی کنید ، وسایل گرانبها را بیمه کنید و کارهای دیگر ...

البته تمام این کارها برای یک نقل مکان و اسباب کشی بدون درد سر و آرام مهم است ولی بزرگترین نگرانی شما از فرآیند بسته بندی است ، بدون شک این زمانبر ترین و پرکارترین و حساس ترین کاری است که شما با آن روبه رو هستید ، برای تضمین موفقیت در بسته بندی و ایمنی وسایل ، باید یک لیست بسته بندی تهیه کنید و وسایل بسته بندی را نگه دارید و قوانین طلایی بسته بندی را رعایت کنید و نواقص و اشتباهات را مدیریت و هدایت کنید ، ولی مهمترین کارها باید در اولویت باشد.

اولین چیزی که باید بسته بندی کنیم

قبل از شروع کار برای جابه جایی ، باید بدانید که از کجا شروع کنید ، برای نقل مکان از چه چیزی باید بسته بندی شود ، منطقی است که اولین چیزی را که باید بسته بندی کنیم وسایل کم اهمیت است ، وسایل کم اهمیت می تواند یکی از گزینه های زیر باشد:

  1. وسایل داخل انباری ها
  2. وسایل داخل گاراژ و پارکینگ ها و یا اتاقی که آن را به عنوان انباری استفاده میکنید
  3. وسایلی که دور از دسترس قرار درند

بهرحال وسایلی را جمع میکنیم که زیاد به آنها احتیاجی نداریم ، بعید به نظر میرسد که تا زمان اسباب کشی از این وسایل بخواهیم استفاده کنیم ، وسایلی که نیمه فراموش شده هستند

بنابراین توصیه می شود که شروع به بسته بندی این وسایل کنید و هرچه سریع تر آنها را مدیریت کنید زیرا انجام این کار و رفتن به انباری خانه برای بسته بندی وسایل زمان زیاد و تلاش فراوانی را نیاز دارد.

چه وسایلی را اول بسته بندی کنیم در اسباب کشی

چگونه وسایل ها را دسته بندی و برچسب گذاری کنیم

پس آستین هارا بالا بزنید و به انباری ها در اولین فرصت حمله کنید ، اولین وظیفه شما این است که وسایل انبار شده را تعیین کنید و سرنوشتشان را مشخص کنید و آنها را در سه ستون مختلف طبقه بندی کنید :

1-دور انداختنی ها : شامل تمام وسایلی که بسیار کهنه هستند و هم اکنون از آنها هیچ استفاده ای را نمی کنید شامل این دسته از وسایل می شوند.

2-وسایلی که باید اهدا و یا فروخته شوند : تمام خرت و پرت ها ، وسایل دکوری ، مبلمان های کهنه ، وسیال کهنه ، تجهیزات تخصصی ، وسایل هنری ، ابزارها و.... که هنوز ظاهر خوبی دارند ولی شما از آنها خوشتان نمی آید و در مکان جدید نیز به درد شما نمی خورد را از همین الان مشخص کنید و اهدا کنید و یا بفروشید

3-وسایلی که باید برای نقل مکان بسته بندی کنیم : این وسایل شامل هر چیزی که ارزش عاطفی و احساسی و کاربردی برای ما دارند و شما نمی خواهید از آنها دور شوید .

لازم به ذکر است که سریعا اولین ستون رو را مشخص کنید و کارهای آن را انجام دهید و سریع به سراغ وسایل در ستون دوم بروید ( اگر سریع نباشید ممکن است در دور انداختن و یا اهدا کردن این وسایل دچار وسواس شوید و این کار را دیگر انجام ندهید و همین وسایل را باز به مکان جدید با خود نقل مکان کنید)

برای اینکه وسایل گرانبهایی که با خود نمی برید را به فروش برسانید ، می توانید از سایت دیوار و یا شیپور که با شعار خرید و فروش بی واسطه پا به عرضه حضور گذاشته اند استفاده کنید و وسایلی را که ارزش کمی دارند برای شما ، اهدا کنید به موسسات خیریه محلی خود و یا اینکه به دوستانتان اطلاع دهید که من این وسایل را نمی خواهم شاید برای آنها مفید باشد.

تمام وسایلی که در ستون سوم ( وسایلی که قرار است به مکان جدید ببریم ) در نظر گرفته ایم را باید سریعا کمتر از یک ماه که به اسباب کشی نزدیک می شویم را سریع آماده کنید و همه چیز مرتب و آماده باشد.

در هنگام بسته بندی وسایل ، لیستی از وسایل را تهیه کنید و درکنار آنها وضعیت آنهارا نیز بنویسید و همچنین از وسایل در برابر رطوبت و گرد و خاک و نور آفتاب محافظت کنید ( به یاد داشته باشید اولین وسایلی را که بسته بندی میکنید چیزهای هستند که برای مدت طولانی قرار است در این جعبه ها بمانند) ، پس به خوبی جعبه ها را برچسب گذاری کنید زیرا دیگر فراموش نمی کنید چه چیزی در کجا قرار دارد ، تمام جعبه ها را در یک مکان مجزا که سر راه قرار ندارند را انباشته کنید.

چه وسایلی را اول بسته بندی کنیم در اسباب کشی

ابزارهای بزرگ و تجهیزات را چگونه آماده کنیم ؟

ابزارهای بزرگ و تجهیزاتی را که می خواهید با خود ببرید را آماده کنید ( از جمله دوچرخه ، چرخ خیاطی ، ماشین بازی بنزینی بچه ها و...) باید سوخت آنها را کامل خارج کنید و هر وسیله ی نوک تیزی را که دارند را به خود آن دستگاه متصل کنید تا از هم جدا نشوند و گم و گور شود.

بهرحال سریعا کار را شروع کنید و تا روز اسباب کشی این موارد اولین گزینه هایی هستند که شما باید آنها را تعیین تکلیف بسته بندی کنید.

قبل از این کار نیز می توانید به دنبال یک شرکت باربری خوب باشید ، در این رابطه ما یک مقاله آماده کرده ایم به عنوان نحوه انتخاب یک شرکت باربری خوب می توانید آن را مطالعه کنید.

چه وسایلی را اول بسته بندی کنیم در اسباب کشی

استفاده از این مقاله با ذکر لینک این صفحه همراه با نام منبع بلامانع است

نویسنده : غزال ذکریایی

غزال لیسانس زبان دارد و عاشق نویسندگی در سایت هاو مترجمی است تماس